Українська література – особливо важливий предмет, що прищеплює любов до рідної мови та вчить азам літературної творчості. Але і складний для вчителя, адже є чимало стереотипів щодо подачі матеріала. Ми зібрали кращі статті про нові інструменти викладання та осучаснення тем, аби зробити їх близькими дітям.

Як розповісти дітям про Шевченка без шароварщини

cover_grygorovych

Вчитель української літератури в 9-му класі для вивчення творів Тараса Шевченка відводить майже два місяці. Щоб дітям захотілося відкрити «Кобзар» самостійно, запропонуйте учням вести Твіттер «від імені» Тараса Григоровича, намалювати туристичний маршрут за місцями, де бував Шевченко або розкласти поему «Гайдамаки» як «Гру престолів» з використанням стоп-кадрів серіалу.


Які зміни потрібні шкільному курсу з української літератури

cover_dana

Система викладання української літератури потребує змін. Як викорінити із курсу консерватизм та ура-патріотизм? Чи є користь від зубріння уривків текстів і віршів? Які твори взагалі варто прибрати і як вибирати матеріал правильно, щоб викладати цікаво та сучасно – розповідає директорка видавництва «Основи» Дана Павличко.


Тест на знання класика: Що пив та малював Тарас Шевченко?

cover_shev

Чи любив класик ром і шикарне вбрання? Скільки могил у Тараса Григоровича? Чи малював він «голий» автопортрет? З тестом, який склала «Освіторія» до 204 дня народження класика, не занудьгують ані вчителі, ані учні.


7 причин, чому шкільні твори відбивають бажання творити

cover_writing

Що таке інтелект-карта, як це – “розписатися” та як все це допоможе учням у написанні твору? Чому вчителю важливо визначати сильні та слабкі сторони в написанні текстів і вчити учня їх вигідно подавати? Як налаштувати дітей на творчу роботу, виробити смак до хорошого тексту та прищепити бажання писати красиво й образно, ділиться з викладачами психолог Лідія Ковальчук.


Як по-сучасному розповісти школярам про 4 амплуа Тараса Шевченка

cover_shevhenko

Чи можна стягувати з Тараса Григоровича кожух і заміняти його косухою? Дозволено садити класика на байк? А якщо приміряти окуляри від сонця, то це вважатиметься блюзнірством? Пропонуємо вчителям 4 ідеї для уроків , які допоможуть зробити Шевченка доступним і сучасним.

Поділитися цією статтею
Автор: