Знаєте, що спільного між учнем і вчителем? Іноді все, що потрібно обом після насиченого дня в школі, — одягнути «домашню форму», закутатися в плед та провалитися на кілька годин в улюблений серіал.

Підібрали для вас 5 серіалів останніх років, головними героями яких є педагоги: «незасвічена» рок-зірка, справжній детектив, стильна красуня, безкомпромісна вегетаріанка, королева драми й навіть по вуха закохана в старшокласника вчителька.

Містер Корман

Країна: США (2021)

Жанр: драма, комедія

Починаємо добірку з новинок. «Містер Корман» — свіжий американський телесеріал, прем’єра якого відбулася на початку серпня цього року. Якщо вам припав до душі принаймні один із фільмів («500 днів літа», «Петля часу», «Початок», «Темний лицар повертається») завдяки культовому актору Джозефу Гордон-Левітту, то сміливо вмикайте першу серію «Містера Кормана»: тут він і сценарист, і режисер, і головну роль на себе теж узяв!

Герой серіалу — на перший погляд звичайний учитель, але в душі — рок-зірка. Це «маленька людина» з великими тривогами, печалями й проблемами в житті. Він не з чуток знає, як воно — бути покинутим коханою дівчиною, провалитися в кар’єрі, долати депресивні стани. Стосунки з учнями теж не клеяться.

Але саме школа приносить у життя містера Кормана нові пригоди, інтереси й можливості. Здається, навчальні будні — ті ще гастрольні тури! І найцікавіше — попереду.

Учитель

Країна: Туреччина (2020)

Жанр: драма, кримінал, триллер

Учитель цього серіалу — ну справжній відмінник і розумник! Як ідеаліст, він намагається прищепити школярам найкращі риси та цінності. Як відповідальний педагог, ходить у класи зовсім не для того, щоб «відбути» уроки. На диво, режисер не перетворює його на зануду. Навпаки, нагороджує повагою і колег, і дітей.

Усе йде так добре… Але ж ви пам’ятаєте, що в стрічці жанру позначені кримінал і триллер? Отож, зав’язка — самогубство однієї з учениць, успішної спортсменки з пророкованим великим майбутнім. Мабуть, школу охоплює тривога? Не зовсім. Навпаки, усі намагаються зробити вигляд, ніби нічого страшного не сталося. Учитель миритися з цим не збирається. Він веде власне розслідування, спостерігаючи, шукаючи підказки, намагаючись відновити справедливість і знайти відповіді.

Якщо у вашій душі сидить маленький Шерлок і прагне докопатися до істини, можете вже шукати турецького «Учителя» в інтернеті.

Училки

Країна: США (2016–2019)

Жанр: комедія

Далекі Штати, початкова школа, повні класи розбишак, задирак, хуліганів і шестеро самобутніх (чи радше по-своєму дивакуватих) учительок. Наприклад, є егоцентрична красуня, що фотографується під час занять і пересаджує симпатичних дітей на перші ряди. Є войовнича вегетаріанка, до того ж безкомпромісна у своїх політичних поглядах. Є дівчина з романтичною душею, яка вірить у принца на білому коні й любить драми. А є героїня, закохана в батька-холостяка одного з дітей.

Словом, учительки дуже різні, але дещо таки їх єднає: усі шестеро прагнуть прищепити школярам найкращі риси. Ось так і працює іронія: самі далекі від ідеалу, із купою схованих скелетів у шафах, жінки намагаються подати дітям хороший приклад для наслідування. Якраз особливості характеру кожної з героїнь провокують різні казуси й народжують нові історії та пригоди. Коли ситуація виходить з-під контролю, до справи підключається принциповий директор Пірсон — ще один цікавий персонаж «Училок». Серіал складається з трьох сезонів, тому вмощуйтеся зручніше, беріть попкорн і готуйтеся сміятися.

Учитель

Країна: США (2020)

Жанр: драма

Клер Вілсон — молода вчителька старшої школи в передмісті Техасу. Провінція, рутинна робота, чіткий графік, розмірений ритм. Вона щодня йде в класи, де нічого не змінюється, вечорами зустрічається з подругами, навіть сімейне життя давно загубило нотки романтики й драми.

Аж раптом у життя Клер вривається він — новенький учень-старшокласник. Симпатична зовнішність + розум = успіх у дівчат зі школи. І не тільки… Головна героїня теж закохується в Еріка. Хлопець справді вирізняється серед однолітків розвиненим інтелектом та неординарним характером. Він ніби дарує повсякденню навчального закладу ковток свіжого повітря. Водночас приносить драму в особисте і професійне життя Клер. Таємниця, звичайно, тільки розбурхує емоції закоханих, але чи може заборонений роман тривати довго? Що буде, коли школою почнуть ширитися небезпідставні чутки?

Учитель

Країна: Польща (2016–2017)

Жанр: кримінал

Живе собі вчитель у столиці, працює в престижній школі, аж раптом вимушено переїжджає у глуху провінцію. Із цього сюжету можна було б зробити комедію чи драму, але краще додати таємниче вбивство — і кримінал із педагогічними нотками готовий!

Головний персонаж історії Павло Завадські залишає Варшаву і їде вчителювати в маленьке місто Добровіце з населенням усього кілька тисяч. Директор поштиво підбирає для колеги зручний графік, навіть доручає вести власний клас. Здається, професійні справи на новому місці мають іти добре. А як щодо кримінальних? Річ у тім, що напередодні приїзду столичного вчителя Добровіце потрясла звістка про смерть 17-річної Джоани, яку завжди вважали старанною ученицею та доброю дівчиною.

Широкий розголос, багато запитань і нюансів, «нечисті» справи у верхах, промахи місцевої поліції. Новоприбулий учитель теж вплутується в складне розслідування та намагається розібратися в деталях загибелі дівчини.

Поділитися цією статтею
Автор: