Зимові свята — гарна нагода долучити дітей та підлітків до театрального мистецтва. Ми зібрали казкові добрі сюжети, які будуть цікаві дітям цієї зими.

«Пригоди Буратіно»

Screenshot_162

Вік: 3–12 років

Де: Київський Національний академічний театр оперети

Коли: 24 грудня — 21 січня

Ціна: 20–100 грн

Цей сюжет з багатьма переспівами живе в різні епохи і в різних країнах. У Національній опереті вистава буде живою і захопливою завдяки хітовій музиці, талановитій режисурі та чудовому акторському складу.

Режисер Михайло Урицький — великий майстер у справах дитячого театру, зокрема лялькового. А в головній ролі Буратіно на афіші зазначені імена провідних акторів — Дмитра Вівчарюка та Дмитра Шарабуріна.

Ця постановка цікава й важлива хоча б тому, що старі музичні фільми вже давно не повторюють на телевізійних екранах. А в інтернеті не всі їх шукатимуть. До того ж художня специфіка мюзиклу Рибнікова ще й у тому, що кожен творчий склад привносить у нього щось своє, оригінальне.

«Чарівник Смарагдового міста»

Screenshot_128

Вік: 5–12 років

Де: Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Коли: 27 грудня — 25 лютого

Ціна: 20–100 грн

Чарівний світ магічної країни письменника Олександра Волкова захоплює вже кілька поколінь юних любителів загадкових пригодницьких історій. У театрі імені Лесі Українки дійство триває трохи більше години, однак у цей час сценаристам вдалося вмістити всі ключові моменти казки.

Акцент у виставі режисер-постановник Оксана Гаврилюк робить не на масштабності та екшені, а на тому, що можна розповісти лише мовою тіла.

Історія маленької дівчинки Еллі (актриса Наталя Жук), яка долає складні випробування разом зі своїм вірним песиком Тотошкою, змусить дітлахів замислитися про важливість дружби. Юні глядачі задумаються й над такими категоріями, як любов, вірність, самовідданість, наполегливість та милосердя. А найголовніше — на прикладі казкових героїв вистава показує, що куди б ви не йшли та чого б не прагнули, насамперед треба віднайти самого себе.

«Мороз Морозенко»

Screenshot_8

Вік: 3–10 років

Де: Київський академічний театр ляльок

Коли: 20 грудня — 13 січня

Ціна: 80–150 грн

Історія, втілена режисером Дмитром Драпіковським, могла трапитися тільки на Різдво. Добра й працьовита дівчинка Марійка вирушає до зимового лісу по ягоди, щоб догодити злій мачусі та її ледачій доньці Мотрі. Суворий володар зимового лісу Морозенко, вражений добротою та чесністю маленької дівчинки, згоден допомогти їй знайти ягоди взимку. Але за це вона має виконати кілька завдань.

Діти будуть включені в дійство і зможуть проявити свої таланти в ігровій програмі «Де сховався Новий рік?» на сцені разом з акторами.

«Лускунчик»

Screenshot_145

Вік: 3–16 років

Де: Національна опера України

Коли: 24 грудня

Ціна: 50–800 грн

Одна з найулюбленіших різдвяних казок цього разу в постановці театру «Молодий балет Києва» під керівництвом балетмейстера Дмитра Кайгородова. Хлопців заінтригує танець-битва між хоробрим Лускунчиком (Олександр Скулкін) та кублом розлючений мишей. А дівчатам буде цікаво спостерігати за елегантними розкішними вбраннями панянок і грацією головної героїні у виконанні Христини Шишпор.

Безстрашність Марі, яка прийшла на допомогу ляльці-другу і пожертвувала заради його спасіння улюбленими іграшками, подарунками, солодощами і навіть здоров’ям, надихне дітей цінувати дружні стосунки і розуміти: добро завжди повернеться тобі ще більшим добром.

«Примхливе кохання Дроздоборода»

Screenshot_12

Вік: 7–14 років

Де: Київський академічний молодий театр

Коли: 3 січня

Ціна: 20–70 грн

Сюжет про примхливу Королівну, яка відмовляла всім нареченим, створив поет, драматург і автор пісень Богдан Стельмах, надихнувшись казкою братів Грімм.

Манірна панянка у виконанні Іванни Бжезінської жодного із залицяльників не вважала досить гарним для себе. Навіть шляхетного короля Дроздоборода (Марк Дробот) дівчина засміяла. Проте пихатій леді доведеться гірко пошкодувати про свою поведінку. Розлючений старий Король вирішує видати доньку заміж за бідного менестреля.

Глядачі разом з Королівною отримають урок доброти, чуйності й любові ближніх. Історія надихне дітей на роздуми про те, що перш ніж робити висновки про людину, треба хоч трішки її пізнати. Виставу варто переглянути всім дітям і підліткам, які вважають статусність і зовнішність основними елементами успіху.

Бонус. Новорічний театральний марафон «Канікули з оперетою»

Screenshot_125

Вік: 3–12 років

Де: Київський Національний академічний театр оперети

Коли: 24 грудня — 6 січня

Ціна: 20–80 грн

Цей новорічний театральний марафон вже став традиційним — протягом двох тижнів двічі на день у театрі відбуватимуться вистави для дітей. Художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський виступає за те, щоб залучати дітей до театру в найменшому віці, коли в них формуються важливі світоглядні позиції.

Цього разу в програмі: «Чіполліно», «Острів скарбів», «Лампа Аладдіна», «Білосніжка та сім гномів», «Пригоди бременських музикантів».

Поділитися цією статтею
Автор: