Самоізоляція не повинна позбавити іменинників свята, на яке вони очікували цілий рік. «Освіторія» зібрала лайфхаки, якими діляться батьки в соцмережах. Як зробити домашній День народження максимально яскравим та оригінальним?
Що можна зробити офлайн:
- Подбайте про декорування квартири самостійно. Особливо діти радіють, якщо ви зробите це вночі, а вони побачать усі ці прикмети свята, щойно прокинуться. Нині все ще залишається вибір. Можна зробити розтяжки з написом «З Днем народження» самотужки з картону. А ще — усілякі фігурки, намальовані та вирізані батьками (сонечко, пташки, тваринки чи навіть мультгерої), які на мотузках закріпити на карнизах або ще якось. Не треба бути художниками. Якщо вийде смішно, ще краще.
- Придбайте тематичний декор. А в деяких інтернет-магазинах можна замовити не лише гірлянди та підвіски, а й наліпки на стіни, плакати, паперові кулі та фігурки. А заодно — святкові ковпачки та дудки для членів родини. Можна навіть витримати свято в одному тематичному ключі, і якщо ви ніколи раніше такого не робили, саме зараз воно того варте. Скажімо, якщо дитині подобаються єдинороги, можна придбати комплект із цією казковою твариною: скатертину, гірлянди, свічки, паперові тарілки та склянки, столові прибори, трубочки для напоїв, серветки, повітряні кульки та навіть наклейки на руки. А ще сукню чи костюмчик з такими самими принтами для іменинниці та прикраси для волосся (банти, обідки, шпильки).
- Чимало радості принесуть повітряні кульки. Аби скрасити карантинну ізоляцію, можна придбати цілу зв’язку. Або ж потішити дітей фольгованими фігурками з гелієм. А ще — подивитися разом відео майстер-класу з твістингу та робити іграшки з довгих повітряних кульок. І навіть якщо ви зупинитеся на найпростішому наборі, з кульками можна влаштувати чимало веселих змагань. Наприклад, покласти в них щось приємне та не дуже (цукерки, паперові вирізки, крупи, яскраві помпони тощо), а потім усі члени родини, які будуть святкувати, проколюватимуть кульки та дивитимуться, що їм дісталося. А підліткам буде доречним варіант, якщо всередині повітряних кульок опиняться веселі побажання.
- Можна створити фотоколаж за допомогою графічних програм та роздрукувати. Але якщо це — не ваше, зі старих фото чудово можна зробити те саме за допомогою ножиць та клею. А якщо шкода псувати пам’ятні картки, зробіть таку собі настінну газету з паперовими кишеньками для фото (або закріпіть їх скотчем). Головне — дописати до кожного кадру жартівливі написи, які нагадують, коли і що на них зображено.
- Зробіть колаж бажань на наступний рік дитини — разом із нею. Хай кожен член родини виріже з журналів чи роздрукує з інтернету зображення того, що бажає їй у цьому році. А разом з цим іменинник наклеїть ще й візуалізацію своїх мрій.
- Влаштуйте кіно- чи мультмарафон (залежно від віку дитини). Наприклад, усі частини про Гаррі Поттера чи старі добрі «Зоряні війни». Якщо йдеться не про дошкільнятко, краще зробити цей сюрприз вечірнім, а для підлітків — навіть нічним. Якщо ваша техніка не дає змоги зробити це видовищно, у великих містах можна взяти в оренду проєктор та звукові колонки. Такий перегляд улюбленого кіно з попкорном, піцою, фруктами, домашнім лимонадом чи молочними коктейлями запам’ятається надовго. Не маєте такої змоги? Навіть на звичному ноуті чи телевізорі можна влаштувати кінорозваги. Скажімо, вимкнути звук та озвучувати самим по черзі — це весело. А якщо батьки зможуть заздалегідь написати репліки, та ще й такі, які стосуються іменинника, це може бути навіть дуже весело.
- Організуйте фотосесію. Тільки солідну версію — з переодяганням у батьківські костюми, гримуванням.
- Зробіть щось власноруч. Спробуйте всі разом створити щось нове: слайми, антистрес-іграшки, мило, цукерки тощо. Відео з майстер-класами допоможуть батькам це зробити.
- Влаштуйте квест у квартирі. Це — найбільш очевидний варіант. Усе ще можна придбати онлайн-набір реквізиту та аксесуарів: наприклад, для піратського квесту — мапа, картки завдань, компас, медальки, пов’язки на очі, «скарби». Також можна подивитися на цей приклад та зробити все те саме власноруч. Квест має в ідеалі 10–15 поетапних підказок (можна їх зробити у формі ребусів), де знайти подарунок, та хоча б 5 завдань (рухливі ігри та цікаві питання).
- Напишіть самим собі листи, вітання на наступний День народження або зробіть «капсули часу». До них можна покласти малюнки, саморобки, маленькі сувеніри — те, що досить важливе для дитини, але вона може на рік від цього відмовитися. «Зариватимемо» не в землю, а на антресолі, на балкон та в іншому важкодоступному місці. На наступному святі цікаво буде відкрити та згадати все це.
- Подбайте про торти, тістечка чи десерти. Їх можна замовити онлайн з доставкою додому. Якщо ж є час та натхнення, батьки й самі зможуть зробити стіл яскравим та смачним.
Що можна зробити онлайн:
- Інтернет-вітання. В інших країнах є приклади, коли сусіди співають малому імениннику з балконів «Happy birthday» або пишуть по черзі вітання крейдою на асфальті. Але значно більше шансів організувати інтернет-вітання. Молодших дітей потішить відеодзвінок від однокласників чи друзів. А старших можуть привітати й незнайомі. Час онлайн-святкування оголошують у соцмережах та додають усіх охочих до відеоконференції. Можна разом співати і навіть рахувати, коли винуватець урочистостей задуває свічки на торті.
- Замовити вітання від аніматора телефоном чи через Skype — від імені мультгероя чи кіноперсонажа.
- Вгадати, хто за масками. Можна зробити святкові маски або ж родини кожного віртуального гостя можуть прикрасити по одній медичній масці. Потім сфотографуватися так і надіслати батькам іменинника. Він має отримати чимало непідписаних зображень та відгадувати, хто з друзів за якою маскою ховається.
- Мінічелендж. Можна запустити серед друзів та знайомих. Вони мають повторити за дитиною певні дії.
- Спортивне змагання. Батьки пропонують низку простих вправ залежно від віку: кидати паперову кульку до відра, присідати, пролізти під стільцями, стрибати на одній нозі тощо. Для дітей старшого віку це можуть бути прості танцювальні рухи. Можна робити це одночасно протягом відеоконференції, засікти час та визначити переможця. А можна по черзі зняти відео і проголосувати, хто робить найкраще та найграційніше.
- Вікторина. Можна провести інтелектуальну гру з питаннями на знання звичок та уподобань іменинника чи із жартівливими задачками.
- Майстер-клас. Ідеться не про професійний вебінар. Можна одночасно малювати на певну тему (наприклад, вітання). Одні батьки навіть закупили через інтернет розмальовки з глітером, які відправили всім друзям сина. А потім діти одночасно робили їх, коментували етапи та хвалилися одне перед одним результатами.
- Групові онлайн-ігри. Веселі розваги, які люблять діти, не дадуть згадати, що друзі не можуть зустрітися в одному приміщенні під час карантину.
- Ігри групові та настільні. Навіть по Skype чи Zoom можна створити ілюзію, що ви разом граєте. «Крокодил», «Да-Нет-ки» просто створені для цього. А ось «Хто я» чи «Мафія» потребують змін. У першому випадку батьки кожного з гравців готують паперовий наголовник з назвою персонажа і надягають так, щоб він не бачив. А в другому — ведучий до початку гри пише в приват учасникам, які ігрові ролі вони отримують.