10 оригінальних паперових прикрас для ялинки

До Нового року залишається дедалі менше часу. Імовірно, ви вже прикрасили ялинку. Однак на ній точно ще знайдеться місце для оригінальних паперових іграшок, які ми пропонуємо виготовити разом зі школярами. Зібрали для вас 10 майстер-класів зі створення різноманітних яскравих новорічних прикрас.

Дід Мороз

У кожній країні напередодні Нового року діти чекають на прихід чарівника з подарунками. У Фінляндії його звуть Йоулупуккі, у Північній Америці, Австралії та Великій Британії — Санта-Клаус, у Китаї — Шо Хін, у Німеччині — Вайнахтсман. Хоча в різних країнах зовнішність цього новорічного героя різниться, більшість народів уявляє його в червоному кожусі.

Запропонуйте школярам власноруч створити з паперу зимового чарівника з подарунками!

Балерина

Кожен у дитинстві вирізав паперові сніжинки. Пропонуємо виготовити оригінальну саморобку, яка стане красивим оздобленням для ялинки, а згодом не втратить своєї актуальності і після новорічних свят.

Для створення такої саморобки варто поєднати дві заготовки — силует балерини і будь-який шаблон сніжинки, по центру якого потрібно зробити отвір відповідного розміру.

Різнокольорова гірлянда

Гірлянда — обов’язковий атрибут кожної ялинки, і далеко не завжди це мерехтливі вогники. Запропонуйте школярам створити оригінальні різнобарвні гірлянди з кольорового паперу! Їхня собівартість буде мізерною, а результат перевершить усі очікування!

Для створення такої саморобки обов’язково знадобиться транспортир та якнайбільше розмаїття кольорових аркушів.

Сніговик

Справжню зиму в наших широтах важко уявити без типової улюбленої забавки більшості дітей і дорослих — ліплення сніговика чи сніжної баби.

Однак у давніх слов’ян за часів язичництва це була не забавка, а цілий ритуал. Адже за їхніми уявленнями це були символи зимових небесних божеств. І мітла в них не просто так, а для можливості літати й домовлятися з духами про хорошу погоду і прихід весни (зі збільшенням світлового дня після зимового рівнодення 22 грудня).

Розкажіть дітям про те, яке значення мала ця зимова традиція для наших пращурів, та запропонуйте зробити прикрасу у формі сніговика для прикрашання ялинки.

Іграшки у формі тваринок

Традиція декорувати ялинку прийшла до нас із Німеччини десь у 30-ті роки XIX ст. Спочатку прикрашали святкове дерево яблуками і цукерками, згодом — свічками. Однак усі ці прикраси були досить важкими. Це надихнуло майстрів на створення легких новорічних іграшок зі скла. Так почали виготовляти звичні для нас кульки і різноманітні фігурки тварин. Запропонуйте дітям створити прикраси, вага яких ще менша, ніж скляних.

Пропонуємо також майстер-класи з виготовлення різних тваринок цією ж технікою:

  1. мишка;
  2. кішка;
  3. заєць;
  4. кажан;
  5. олень.

Квітка

Цікаво, що до поширення християнства народи на теренах Європи відзначали в кінці грудня середину зими. Існувала традиція напередодні цього свята у приміщенні ставити у воду гілочки фруктових дерев. До свята, як правило, на них з’являлися вже квіточки — символ того, що зима не назавжди і природа обов’язково відродиться навесні.

Тож запропонуйте учням разом створити символічні ялинкові прикраси у формі квітів.

Новорічна кулька в техніці орігамі

Коли йдеться про виготовлення саморобок з паперу, безумовно не можна обійти увагою техніку орігамі.

Виготовлення такої іграшки — кропітка робота, яка вимагає акуратності й точності рухів.

Кулька-квітка

Хоча на перший погляд така прикраса здається надзвичайно складною, насправді її зможуть виготовити навіть учні молодших класів. Єдине, у чому знадобиться допомога дорослих, — за допомогою транспортира накреслити 30 окружностей.

Для виготовлення такої дивовижної прикраси потрібні різнокольорові аркуші, ножиці, клей, скріпки та мотузочка.

Іграшка складається з 5 однакових модулів, кожен з яких створений із 6 паперових кіл однакового розміру.

Янгол

За легендою, саме янголи сповістили пастухів про народження Ісуса Христа. Із цією подією пов’язане одне з найбільших свят християнства — Різдво. Християни вірять, що в кожного є свій янгол-охоронець, який оберігає від неприємностей і поганих людей.

Запропонуйте дітям створити таку саморобку, подарувати її близькій людині або прикрасити новорічну красуню — ялинку.

Надзвичайна кулька

Створення такої прикраси — не дуже складна, але досить кропітка праця, що вимагає неабиякої посидючості та акуратності. Однак результат того вартий.

Така прикраса неодмінно приверне увагу і не загубиться серед різноманіття інших іграшок на святковому дереві!

Поділитися цією статтею