Для довгих зимових вечорів ми вирішили зібрати найкращі серіали про школу, учнів і, насамперед, учителів. Псевдодокументалістика, комедія, драма — усі ці проекти однаково розважають, навчають і мотивують.
Курс біології | A.P. Bio
Цей американський ситком є одним з найсвіжіших: його прем’єра відбулася цього року в травні. У центрі сюжету — молодий учитель Джек Гріффін, який раніше викладав філософію в Гарварді, однак через персональний конфлікт на роботі був змушений повернутися до свого рідного провінційного містечка. Тепер йому доведеться змінити престижний виш на середню школу, а філософію — на поглиблений курс біології. Серіал уже встиг отримати трохи критики від американських видань, проте тут є, як мінімум, проблеми сьогодення й гострі жарти головних героїв.
Бостонська школа | Boston Public
На противагу комедійному жанру, «Бостонська школа» торкається драматичної складової шкільного життя. Не менш важливо й те, що дія відбувається в public school — звичній для нас державній школі. Кожен герой (серед них, окрім самих учнів, — учителі та члени адміністрації закладу) має свою сюжетну лінію, яка охоплює як персональні проблеми, так і типові конфлікти, притаманні шкільному середовищу.
Наприклад, уже перша серія вражає кількістю курйозних сутичок: директор школи, голова соціального комітету і вчитель геології гарячково намагаються запобігти програшу школи в міському спортивному змаганні. Вчитель англійської потрапляє на шпальти скандального веб-сайту, який веде одна зі студенток, а 80-річна викладачка історії місіс Ліпшульц вступає в конфлікт із популярною школяркою Даною через різні погляди на шкільний дрес-код. Серіал складається з чотирьох сезонів, які транслювали з 2000 до 2004 року.
Учительки | Teachers
Приємним плюсом серіалу є двадцятихвилинна тривалість серій, тому всі три сезони можна подивитися за кілька днів. Сюжет комедійного ситкому повністю відповідає своїй назві: головні героїні — шестеро вчительок з різними методиками, характерами й підходами до професії. Серед них: занадто ліберальна вчителька з мистецтвознавства, яка підтримує будь-який учнівський протест, лінива викладачка зі шкідливими звичками, викладачка, самозакохана в себе та свій одяг, релігійна фанатичка, що несподівано товаришує з нарцисичною колегою, та антисоціальна й дещо озлоблена на дітей учителька. Ніхто з них не є ідеальним прикладом, однак разом вони створюють яскравий шкільний колорит, виховують учнів і непогано, по-американськи, жартують.
Get Educated
Ще один комедійний ситком від творців серіалів «Офіс» та «Парки й зони відпочинку», пілотна серія якого починається з фактично крилатого вислову одного з головних героїв-викладачів: «Перший день у навчальному році — це смерть: ти ще не знаєш, яких учнів зустрінеш на тому боці». Проект Get Educated варто переглянути хоча б для того, щоб познайомитися з жанром мок’юментарі — псевдодокументалістики, який, до речі, набирає масштабних обертів у серіальній індустрії. Динамічна, нібито непрофесійна зйомка якнайкраще передає «живу» атмосферу американської школи, а вчителі постають веселими й подекуди нахабними персонажами, кожен з яких має свої причини для того, щоб любити й не любити професію. Попередження: серіал не продубльовано українською чи російською, однак практика англійської зайвою теж не буває.
На дні | Eastbound & Down
Цей комедійний серіал прожив на каналі HBO чотири сезони, заробив схвальні відгуки критиків і став одним з найулюбленіших серед глядачів. Головний герой у виконанні Денні МакБрайда — це колишній професійний бейсболіст, який пережив великий тріумф і велику невдачу в Головній лізі бейсболу. Він повертається в рідне місто й починає викладати фізкультуру в середній школі. Причина подивитися — непристойний гумор і харизма «фізрука нового покоління».
Зліт | Rise
Режисер Джейсон Катімс екранізував серію книг Майкла Соколова, і цього року у світ вийшов один сезон драматичного серіалу. У центрі сюжету — учитель Лу Мацучеллі у виконанні Джоша Реднора. Його персонаж приходить у школу з метою відродити локальний драмгурток, але, зрештою, встигає допомогти кожному підлітку в самореалізації — творчій, спортивній або навчальній. Під час перегляду можна буде встигнути обрати улюбленого героя й поплакати.
Містер Робінсон | Mr. Robinson
Один сезону серіалу, у якому всього шість серій, присвячений Крейґу Робінсону, роль якого виконав… Крейґ Робінсон. На цьому гумор творців не закінчується: головний герой намагається поєднати професію вчителя середньої школи та музиканта, у нього це не дуже виходить, однак чомусь не заважає його чудовій комунікації з учнями.
Those Who Can’t
Прем’єра третього сезону відбудеться 2019 року, тому ще є трохи часу, щоб встигнути подивитися два попередні. Головні герої — троє вчителів, які не можуть впоратися зі своєю інфантильністю, зате потрапляють у курйозні ситуації, пов’язані з проблемними учнями. До речі, цей серіал — один з небагатьох, де увага більше зосереджена на чоловічій частині викладацького складу.
Ласкаво просимо назад, Коттере | Welcome back, Kotter
Трохи олдскулу: цьому серіалу вже понад сорок років, але він усе одно залишається в топі рейтингу IMDb. Історія проста: у школі починає викладати вже немолодий, але досить прогресивний учитель Коттер, якому доводиться шукати спільну мову зі звичайними американськими підлітками. Усе це — у стилістиці 1970-х років (а ще тут грає зовсім молодий Джон Траволта й звучить улюблений закадровий сміх).
Перед класом | Front of the Class
Так, це фільм, а не серіал, однак оминути його було важко. Драматична картина 2008 року розповідає про чоловіка Бреда Коена, який з дитинства має синдром Туретта. Через цю хворобу він постійно сіпається й вигукує дивні звуки, проте це не заважає йому реалізувати свою мрію — стати вчителем. Йому відмовляють у 24 школах, допоки він нарешті не знаходить своє місце. Результат стає несподіваним для всіх.