1 вересня без нафталіну: 5 звичок, яких вам треба негайно позбутися

1 вересня — чудове свято, якщо прибрати з нього застарілі радянські традиції і наповнити новим змістом. «Освіторія» пропонує позбутися звичок, які давно ненавидять і батьки, і діти, і започаткувати нові першовересневі тренди.

1. Ні зрізаним квітам!

Помпезні букети-оберемки і гладіолуси заввишки з дитину — це, по-перше, несмак, а по-друге — безглузде тринькання грошей. Замість 30 букетів, які стоятимуть посеред класу у відрі, можна подарувати одну стильну квіткову композицію від всього класу. А зекономлені кошти спрямувати, наприклад, на благодійність. Якщо все ж дуже хочеться квітів на 1 вересня, чому б не придбати кімнатні рослини, що прикрасять фоє та коридори школи. Якщо школа має просторе подвір’я, можна влаштувати флешмоб з озеленення: кожен клас може посадити у дворі кущ чи дерево і піклуватися про нього протягом року.

2. Ні накрохмаленим комірцям! (і капроновим бантам!)

Так, 1 вересня — свято, чому тоді ми за звичкою вбираємо дітей у найбільш непридатний для цього одяг — туго застібнути комірці, білі маркі гетри та химерні банти? Дитячий одяг для урочистих подій може і повинен бути зручним. Якщо білий верх, то хай це буде легке бавовняне поло, що дає змогу вільно дихати і бігати, якщо темне взуття — хай це будуть зручні стильні мокасини, а не лаковані туфлі, бо ж дівчатка теж люблять грати у футбол. А банти хай лишаться на ваших шкільних ретро-фото.

3. Ні нотаціям!

Це стосується і вчителів, і батьків — не починайте новий навчальний рік з нудного негативу. Краще запропонуйте дітям самостійно скласти список правил, за якими вони всі погодяться жити наступний рік. Онук засновника демократичної школи Саммерхілл Генрі Редхед вважає, що діти порушують правила державних шкіл саме тому, що їх нав’язали згори. А якщо учні самі є співтворцями законів, тоді вони їх поважають і виконують. За порушення правил важливо продумати штрафи. До речі, така традиція може чудово працювати не лише в класі, а й удома.

4. Ні творам «Як я провів літо»!

Пригадую, як ненавиділа писати цей довгий твір у перший день навчання. Сьогодні таке завдання підлітки сприймають як справжню тортуру! Проте поділитися враженнями від канікул хочеться всім, просто треба змінити формат. Запропонуйте учням створити кольорову mind-map найяскравіших літніх вражень, попросіть їх показати свої найвеселіші відео з канікул, спробуйте позначити на мапі світу країни, до яких подорожували діти класу, або влаштуйте реп-батл про літній відпочинок.

5. Ні розмовам про оцінки та іспити!

Домовтеся про work from home на роботі і теж відсвяткуйте 1 вересня. Заберіть дитину після уроків і поведіть на піцу — це чудова нагода поговорити про цілі на наступний навчальний рік. Головне, щоб це були саме плани дитини, а не самолюбство батьків. Запитайте, чого б дитина хотіла досягти, у якому спорті себе спробувати, а які гуртки покинути. Якщо ваша дитина — підліток, просто дайте трохи більше кишенькових грошей у перший день школи, а ввечері влаштуйте вдома screw-up party: це сімейні посиденьки, коли дорослі розповідають про свої найбільші провали, помилки і програші в житті. Пам’ятайте, ваш підліток зазнає страшенного тиску: усі довкола вимагають від нього глибоких знань, високих оцінок, значних досягнень. Але успіху не буває без поразок, і саме найближчі люди мають пояснити, що помилятися, лажати і тупити — нормально, головне знати, як впоратися з власним болем від програшу.

Поділитися цією статтею