Завантаження Події
  • Це подія пройшло.

Що ви робите, коли збираєтесь щось приготувати? Чи зберігаєте ви рецепти, написані нерозбірливим почерком бабусь? А може маєте сімейний записничок улюблених страв? Чи просто гуглите кулінарні сайти?

Виявляється, кулінарні книги можуть розповісти значно більше, ніж просто перелік інгредієнтів та покрокові інструкції з приготування. Проєкт Авторська Кухня Українська відновлює старовинні українські кулінарні книги, досліджує долі авторок і видає книги без змін і втручань до старовинного тексту, лише у сучасній поліграфії та з історичною довідкою про епоху і людей.

Кулінарія – частина нашої культури, історії життя та побуту. Потужня, яку творили споконвіку господині у містах та селах, плекали й бережно передавали у спадок. Культура їжі охоплювала набагато більше: культуру готування і споживання продуктів, культуру дому і столу, культуру прийняття гостей і звичаїв в родині, культуру виховання дітей і суспільних стосунків.

Під час зустрічі з авторками проєкту дізнаватимемося секрети, історичні факти та легенди про відомих особистостей. Та, звісно ж, пізнаватимемо автентичну та немейнстрімну українську кухню. Зокрема, гортаючи сторінки старої кулінарної книжки, ми познайомимося з:

🎩 Вишуканим вельможею та гурманом епохи Наполеона Меттерніхом.
👑 Королевою Бона Сфорца, епоха відродження і середньоземноморський вітер в кухні Європи, у тому числі і української.
📜 Останнім великим твором Ольги Кобилянської, забороненим в радянські часи «Апостол черні» та історією однієї жіночої дружби
🚶‍♀ Фемінізмом по-українськи від Осипи Заклинської
🎨 Василем Дядинюком – художником, талант якого розгледів А.Шептицький.
🍲 Кулінарними посланнями від Ольги Дучимінської, Адольфіни Макогон, Юлії Маркевич (пані Марковичевої) та історіями авторок кулінарних приписів з книги «Як добре й здорово варити».
🍰 Кайзершмар, Дактильовий тортик, Шарльот креоль та іншими стравами, якими полюбляли ласувати Іван Франко, цісар Франц – Йосип, король Ян Собеський.

А ще дізнаємось, де живуть каштани та організуємо затишне частування смаколиками за старовинними рецептами 😃

Коли?
5 березня з 17:30 до 19:30

Де?
Освіторія Хаб, вул. Московська 2

Які умови?
Організаційний внесок складає 100 грн, та є гарантією Вашої відповідальності та участі 🙂

З будь-яких питань звертайтеся – kny@osvitoria.org

Реєстрація за посиланням.

Деталі

Дата:
5 Березня, 2020
Час:
17:30 - 19:30

Організатор

Освіторія

Місце проведення

Освіторія Хаб
Московська, 2
Київ, Ukraine
+ Карта Google
Веб-сайт:
https://hub.osvitoria.org/