- Це подія пройшло.
12-13 травня на ВДНГ відбудеться 10-й ювілейний фестиваль Robotica 2018. Це найбільший STEM-фестиваль Європи, який варто відвідати усією родиною. Він продемонструє гостям нестандартні інженерно-технічні рішення нагальних проблем людства, змінить ставлення дорослих до робототехніки, а дітей — до навчання. Минулого року він зібрав 15 тисяч гостей. Цього ж року розширить свою концепцію до великого сімейного свята і збільшить площу та кількість активностей в 10 разів. Що б ви не заблукали, ми підготували докладний гід по фестивалю.
Павильйон №1
1. Олімпіада з робототехніки для початкової школи за категорією WRO WeDo 2.0 – це нова, чудова можливість для школярів віком 6-10 років. Навіть наймолодші робототехніки зможуть продемонструвати свої досягнення в галузі конструювання і програмування роботів.
2. Змагання роботів
Винахідники представлять автономних роботів, які змагатимуться в двох категоріях: робо-сумо і слалом. Для цього діти і підлітки будуть використовувати свої знання з багатьох областей науки, наберуться досвіду в інженерії, комп’ютерному програмуванні, математики та робототехніки.
3. Алея стартапів
Тут юні підприємці представлять авторські розробки для вирішення сучасних проблем людства. Наприклад, одна з команд покаже, як оптимізувати процеси сільського господарства, зокрема землеробства та рибних ферм. Інша – представить макет еко-будинку, де впроваджене повторне використання води. 13-річні підлітки з Черкас поділяться розробленим мобільним додатком, що показує склад води у всіх бюветах міста. Доречі, у них вже його купили для використання у Миколаївській області. Всі проекти будуть цікаві не тільки глядачам і членам жюрі, але й інвесторам.
4. Виставка-конкурс Lego-творчості
Учасники віком від 3 років починають підготовку до цієї виставки задовго до фестивалю. Надзвичайно творча атмосфера надихає не тільки самих учасників, а й усіх глядачів. Але навіть для творчого процесу існує правило: представлені моделі повинні бути авторськими.
5. Майстер-класи від Технічної студії «Винахідник»
Для гостей від 3 до 16 років у павільйоні №1 будуть проходити навчальні майстер-класи на основі унікальної освітньої методики від ТС «Винахідник». З улюбленими конструкторами Lego навчання не просто захоплює дітей, а й допомагає розвинути найцінніші навички сучасності – креативне мислення і вміння працювати в команді. Саме тут математика, фізика, програмування і робототехніка стануть зрозумілими і захоплюючими.
Павильйон №2
У суботу тут буде проходити Дитячий Архітектурний конкурс. 400 учасників віком від 3 до 18 років представлять свої масштабні архітектурні конструкції і пробудять в однолітків інтерес до інженерної, архітектурної та дизайнерської сфер. (Для всіх відвідувачів Архітектурного конкурсу вхід вільний).
А у неділю свої проекти презентують команди наукового-технічного чемпіонату First Lego League Jr. Місія програми полягає у тому, аби показати учням та вчителям: світ науки та технологій є неймовірно цікавим та захоплюючим!
Павильйон №3
Однією з головних подій на фестивалі, як завжди, є Всеукраїнська олімпіада з робототехніки. Юні робототехніки віком від 9 до 25 років покажуть свої інженерні розробки, вирішуватимуть складні технічні завдання та змагатимуться за можливість представити Україну на World Robot Olympiad (WRO) — найпрестижнішій світовій олімпіаді з робототехніки. Цього року вона пройде в Таїланді та збере 22 тисячі команд з 60 країн світу.
Зона «Robotica заряджає»
Безкоштовні майстер-класи з дитячої йоги, чирлідингу, акторської майстерності, айкідо, Animal Fitness та BodyArt Fitness.
Зона «Robotica надихає»
Безкоштовні майстер-класи від «Експериментаніуму», а також із малювання кавою, складання оріґамі, твістингу (складання фігурок із кульок) та гри на барабанах. Працюватиме школа журналістики.
Зона «Robotica підтримує»
Зона для спілкування підлітків: фігурне катання на роликах, розмови з професійними коуч-тренерами, що навчать ваших дітей тайм-менеджменту та допоможуть обрати майбутню професію.
Взяти участь у всіх майстер-класах можна за попереднім записом прямо на фестивалі.
Майданчик «Будівництво ракети»
Тут буде проходити будівництво майже справжньої ракети Falcon 9. Організатори обіцяють, що створена модель буде занесена в «Книгу рекордів України» як найбільша ракета, створена з мільйону кубиків LEGO. Ще один рекорд фестивалю буде зафіксований за призовим фондом: понад дві тисячі юних винахідників отримають конструктори LEGO, неймовірний досвід та яскраві спогади.
Сцена
Сцена стане серцем фестивалю, яке не зупинятиметься ні на секунду. Гостей фестивалю чекають концерти юних зірок, виступи та майстер-класи від провідної танцювальної студії Києва, масштабний квест, яскраве наукове шоу, спектаклі «Театру буфонади та ексцентрики» та навіть запальна дискотека.