Завантаження Події
  • Це подія пройшло.

Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова» підбиває підсумки та оголошує переможців 20-ої Ювілейної річниці конкурсу, проєкту, який став знаковим Літературним Оскаром в Україні. І вже незабаром Україна дізнається імена нових зірок – 2020, що засяють на вітчизняному літературному небосхилі.

ОНЛАЙН-ЦЕРЕМОНІЯ «КОРОНАЦІЇ СЛОВА» 1 липня 2020 р. о 19:00  на youtubeканалі.

Цього року міжнародному літературному конкурсу «Коронація слова» виповнюється 20 років.

Через зрозумілі пандемічні умови карантину запланована церемонія відзначення переможців  відбудеться у трохи іншому форматі. Переможців у номінації «Романи» оголосять на онлайн-церемонії, список переможців буде розміщено на сайті і на ФБ-сторінці «Коронації слова». Це зумовлено тим, що видавці хочуть видати книжки переможців до Львівського Форуму видавців у вересні, на якому організатори конкурсу планують нагородити переможців усіх інших номінацій.

 

До речі, у рамках святкування 20-річчя 1 червня у соціальній мережі Фейсбук розпочався флешмоб #МояПершаКоронація. За цим хештегом можна прочитати уже більше сотні зворушливих історій учасників конкурсу, літературний успіх яких почався саме з «Коронації слова». Це такі відомі зараз українські письменники як Ірен Роздобудько, Анна Багряна, Лариса Денисенко, Галина Вдовиченко, Надія Гуменюк, Наталка Доляк, Міла Іванцова, Світлана Талан, Василь Добрянський та багато інших літераторів.

Започаткувала цей флешмоб письменниця і книжкова блогерка Оксамитка Блажевська, яка уже 10 років поспіль відвідує церемонії  нагородження «Коронації слова»: «Я досі пам’ятаю, як отримала перше запрошення на «Коронацію слова», як хвилювалася, як довго думала, яку сукню одягнути. Почувалася Попелюшкою, яка збиралася на бал. Усі друзі думали, що я неодмінно йду туди за статуеткою. Але я лише минулого року наважилася надіслати на конкурс свій перший роман».

Засновниця конкурсу Тетяна Логуш не може стримати сліз, коли перечитує історію кожного учасника флешмобу: «Ці спогади перевертають душу, свідомість, емоції зашкалюють, і я іноді просто не можу з цим впоратися. Які незабутні спогади, які неймовірні і дивовижні історії, які викликають і щирий сміх, і сльози. Дякуємо усім письменникам і нашим конкурсантам за те, що вони є у нашому житті! До речі, на основі флешмобу у мене виникла ідея зібрати усі пости учасників в електронну збірку, яка стане чудовим нагадуванням для тих, хто брав участь у конкурсі, і мотиватором для усіх, хто ще планує надіслати свій рукопис».

Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова», історія успіху якого вже 20 років, є найпрестижнішим українським конкурсом, який у царині романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей відкрив понад 1000 нових імен.

Головна мета конкурсу –  підтримка новітньої української культури, пошук нових імен, видання найкращих романів, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу, кіно й театру. І як наслідок – наповнення українського ринку повнокровною конкурентноспроможною літературою, а кіно й театру – якісними фільмами і п’єсами.

В оцінках літературознавців (напр. Академіка М.Жулинського, директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України): “«Коронація слова» створила «Третю хвилю» в історії української літератури після «Розстріляного Відродження» 1920-1930-их рр., та «Шестидесятників» 1960-их рр.”,«Коронація слова» – «Унікальний мультикультурний проект,  якому немає аналогів у світі» (за словами Пауло Коельо) .

 

  • Конкурс не для виданих книжок, а для невиданих раніше рукописів
  • Відкритий для всіх: відомих авторів і початківців, майбутніх бестселерів, захоплючої і конкурентноспроможної сучасної літератури
  • До співучасті щороку запрошуються: прозаїки, видавці, дистриб’ютори, книгарні, телевізійники, театри, продюсери, поети, композитори, медіа, науковці, світ бізнесу…
  • Конкурс міжнародний – об’єднує письменників України і діаспори
  • Виконує надважливу соціально відповідальну місію для України – розвиваючи літературу, кіно, телебачення, театр та пісню як для дорослих, так і для дітей.

 

Деталі

Дата:
1 Липня, 2020
Час:
19:00 - 22:00

Організатор

Коронація слова
Веб-сайт:
http://koronatsiya.com/

Місце проведення

Online