Завантаження Події
  • Це подія пройшло.

20 жовтня в приміщенні Київської малої опери (вул. Дегтярівська, 5), о 18:00 годині, відбудеться проект Інклюзивна культурно-мистецька інтервенція «Ланцюгова реакція натхнення». 

Три колективи особливих митців (пацієнти психоневрології, люди з синдромом Дауна та люди з аутизмом) із Одеси, Львова та Києва спілкуватимуться з глядачами через мистецтво. Протягом двох годин вони створять спільну, театральну виставу.

Ідентичні інтервенції вже відбулися 15 вересня в Одесі та 5 жовтня у Львові.

Інтервенція (лат. Interventio – втручання) означає, що до спільної імпровізації будуть залучені усі глядачі. Співтворчість особливих акторів і гостей відбудеться  не лише в площині театру. Присутні зможуть долучитися до відтворення живопису на мольбертах (олія, акрил) та створити арт-колажі під керівництвом арт-терапевта Ануш Агамян; взяти участь у спільних театральних вправах та іграх різних акторських шкіл під керівництвом київського режисера Сергія Ененберга.

На думку авторів проекту, люди з особливими потребами отримають унікальну можливість і неповторний досвід спілкування з людьми «світу норми».  Адже гості інтервенції стануть активними учасниками і матимуть змогу взаємодіяти з особливими артистами під час вправ-імпровізацій. Глядачі стануть свідками народження не тільки культурного продукту, а й «мистецтва діалогу».

Вистава-містерія буде складатися з «епізодів», пов’язаних музично-ритмічною драматургією, таких як: «театрально-драматичні мініатюри театру «Будьмо» (Київ) – уривки з п’єс Шекспіра і Ліни Костенко, «хореографічні номери» ансамблю «Сонячні промінчики» (Одеса), уривки вистав театру тіней «Крила» (Львів). Під час арт-інтервенції звучатимуть вокальні номери у виконанні акторів театру «Будьмо», відбуватимуться акції взаємодії акторів з інвайронмент-простором, перформанси брют-художників Петра Славинського і Віктора Боровика, будуть представлені відео-новели про унікальних художників з інвалідністю з усього світу і відео-інсталяції («Наші особи», «Невимовне»).

Сергій Ененберг, керівник київського театру «Будьмо»: «Ми можемо постійно спостерігати в нашому суспільстві зневажливе ставлення до людей з фізичними і психічними вадами, відчуження та ворожість щодо них. Але мистецтво так званих «аутсайдерів» набуває у всьому світі значення певної оптики, за допомогою якої сучасна людина може побачити власний світ в несподіваному ракурсі, отримати урок щирості, беззахисного сприйняття реальності, властивого «наївним» художникам». Жанр цей ми умовно назвемо «Зая» – за я, за ти, за ми, за те, щоб у нас вийшло разом взаємодіяти. «За-непритомна» близькість до таємниці чекає тих, хто відправиться в подорож разом з нами.

Алла Гуменчук, мати 26-ти річного сина з особливими потребами, співорганізатор львівського театру «Крила»: «Люди з особливими потребами оголюють реальність. Вони знімають з нас, людей світу норми, маски. Адже вони не вміють лукавити, говорять і роблять те, що думають. Дивлячись на них люди світу норми бачать, що немає обмежень людським можливостям. Це, звичайно ж, додає впевненості насамперед їм самим».

Організатори прагнуть за допомогою цього проекту усунути дискримінацію людей з інвалідністю в контексті доступу до якісних культурно-мистецьких процесів.

 

Вхід на подію – безкоштовний.

 

Інклюзивна культурно-мистецька інтервенція «Ланцюгова реакція натхнення» відбудеться за підтримки  Українського культурного фонду (УКФ). Організатори щиро вдячні Фонду за підтримку.

 

Контактна особа: Валентина Тужина +38 050 93 23 931+38 097 11 63 155;  tugena@gmail.com

Деталі

Дата:
20 Жовтня, 2019
Час:
18:00

Організатор

Єврейсько-українська соціальна ініціатива

Місце проведення

Київська мала опера
Дегтярівська, 5
Київ, Ukraine
+ Карта Google