Завантаження Події
  • Це подія пройшло.

Запрошуємо зареєструватися на семінари від Лабораторії сучасного мистецтва!

Лабораторія сучасного мистецтва — це серія брошур, що розповідають про теорію актуальних мистецьких практик у доступній формі та пропонують завдання для дітей і підлітків, які стануть у пригоді не тільки професійній спільноті, але й початківцям.

Шукайте програму Лабораторії з описами брошур та семінарів нижче. Обравши цікаві вам семінари, будь ласка, вкажіть їх та залиште інформацію про себе у реєстраційній формі за посиланням

Хто може стати учасником семінарів?

  • викладачі ЦДЮТ, художніх та загальноосвітніх шкіл;
  • представники освітніх ініціатив, будинків культури, хабів, креативних просторів, коворкінгів, НГО, бібліотек;
  • батьки, зацікавлені в домашній мистецькій освіті;
  • всі охочі ознайомитись із презентованими мистецькими практиками.

Події проходитимуть з серпня по жовтень 2020 року. Запрошення приєднатися до Zoom-конференції надсилатимуться на вказану у формі пошту.

УВАГА! Дати онлайн-семінарів можуть змінюватися. У випадку зміни ми завчасно сповістимо вас поштою та дзвінком. Форма реєстрації буде відкрита до жовтня. 

Проєкт, що має на меті підтримати децентралізацію неформальної мистецької освіти для дітей і підлітків, існує як програмне онлайн-продовження мобільного культурного центру Гуртобус / Community Culture Bus від фонду ІЗОЛЯЦІЯ (за підтримки Посольства США в Києві). У 2019 році  Гуртобус відвідав 24 міста у 14 областях України із мистецькими та освітніми подіями, про які ви можете дізнатися за лінком.

Робота Лабораторії сучасного мистецтва спрямована на підтримку сталості Гуртобуса, зокрема на допомогу місцевим інституціям у втіленні активності його програми.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році як нова модель надання державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій на конкурсних засадах. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України. Сайт: https://ucf.in.ua, facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua.


Програма


20.08.20

Дмитро Красний  Біографії речей: як говорити про історію через предмети та відбитки

Кураторки: Валерія Карпань і Марина Хрипун

Перший номер Лабораторії сучасного мистецтва розвиває тему Родинного альбому, що є центральною для цьогорічного сезону мобільного культурного центру Гуртобус. Брошура, створена кураторською групою, розповідатиме про роботу з історичною пам’яттю через власні спогади та поєднання предметів — нових і знайдених на антресолях, у серванті, на блішці, — на прикладі художньої практики митця Дмитра Красного.

Як разом із підлітками досліджувати родинну історію через роботу з архівами та знайденими об’єктами? Представлений у брошурі метод поєднує реді-мейд, скульптуру, інсталяцію, графіку та фотографію. Під час онлайн-семінару художник Дмитро Красний та кураторки Валерія Карпань і Марина Хрипун розкажуть більше про ці медіуми, запропонувавши учасницям та учасникам онлайн-семінарів створити власну виставку про родинну історію.

Укладена у вигляді зіну, брошура матиме сторінки, доступні для читачів і читачок із порушеннями зору. Семінар та видання можуть стати в пригоді представникам і представницям неформальної мистецької освіти, будинків культури, ЦДЮТ, викладачам і викладачкам  художніх дисциплін, батькам, зацікавленим у домашній мистецькій освіті, та всім, хто бажає дізнатися більше про описану художню практику.

Вік, на який розрахований посібник-брошура — 11-13 років, проте практичні вправи видання можуть бути підлаштовані під різний вік.


09.09.20

Євген Гордєєв Місцева музична ідентичність: cаунд-арт та дослідження звуку

Кураторка: Катерина Русецька

У брошурі йтиметься про запис, структурування й архівацію регіональних звукових явищ — від фольклору, міфології, історичної спадщини до виробничих і вуличних шумів. Як можна переосмислити те, що чуємо кожного дня, та сформувати із зібраних звуків місцевий аудіальний образ? Оповідка брошури будуватиметься на суміші соціологічних спостережень, відчуттів, звуків і досвіду саунд-художника Євгена Гордєєва. Чим є саунд-арт та саунд-перфоманс? Як можна досліджувати звук підручними засобами та як включити новітні роботи зі звуком у програму альтернативної музичної освіти?

Під час онлайн-семінару учасники зможуть дізнатись більше про інструменти пошуку аудіально притаманного місцевості матеріалу, його запис (філд-рекординг) та архівні дослідження, поспілкуватися з художником і кураторкою.

Цей номер Лабораторії сучасного мистецтва та онлайн-семінар до нього може зацікавити викладачів музичного мистецтва, представників освітніх ініціатив і всіх, хто хоче дізнатися більше про саунд-арт.

Вік, на який розрахований посібник-брошура — 12-16 років, проте практичні вправи видання можуть бути підлаштовані під різний вік.


17.09.20

Анна Мананкіна Цифрові почуття: тіло і дотик у медіа-мистецтві

Кураторки: Валерія Карпань і Марина Хрипун

Випуск буде присвячено темі постлюдини, віртуальним просторам, тілесності й екології. Чим є медіа-арт і як можна практикувати його в початковій художній освіті, професійній та аматорській? На прикладах проєктів художниці Анни Мананкіної у випуску йтиметься про те, як через цифрові медіа можна говорити про екологічну кризу та працювати із цією темою через колективні віртуальні практики.  Під час онлайн-семінару художниця та кураторки Марина Хрипун і Валерія Карпань розкажуть про творчі інструменти, що їх надає віртуальний простір, та поділяться практичними порадами щодо роботи з ними.

Сам номер брошури стане експериментом — яким чином зін як аналогове медіа може розповідати про цифрове, про особливості подорожей і спілкування у віртуальних просторах?
Брошура та семінар стануть у пригоді викладачам художніх шкіл, творчим ініціативам, батькам, зацікавленим у неформальній мистецькій освіті, та всім, хто бажає дізнатися про основні поняття та напрямки медіа-арту або поспілкуватися з художницею.

Вік, на який розрахований посібник-брошура — 14-17 років, проте практичні вправи видання можуть бути підлаштовані під різний вік.


24.09.20

SVAYA Сучарт для підлітків: робота з простором та самвидав

Кураторка: Анна Потьомкіна

У брошурі художниці Ольга Поляк і Марія Агісян систематизують свій досвід наставництва у підлітковій арт-групі Zwanzig Partisanen. Які методи художниці використовують в альтернативній початковій художній освіті? Як разом із підлітками досліджувати простір через ленд-арт і реді-мейд? Брошура також розповідатиме про іншу практику Zwanzig Partisanen — самвидав, — із покроковими інструкціями та порадами.

Під час онлайн-семінару художниці планують провести воркшоп зі створення зіну, що включатиме й окремі вправи на дослідження простору, — роботу з відбитками природних структур та колажі зі сміття. Вправи, подані у брошурі, будуть підлаштовані для читачів із сенсорними обмеженнями та спрямовані на альтернативну взаємодію із простором. Друковані видання міститимуть шрифт Брайля.

Брошура та онлайн-семінар можуть стати в пригоді викладачам художніх шкіл, ЦДЮТ, батькам, зацікавленим у початковій художній освіті, представникам креативних просторів та освітніх ініціатив і всім, хто хоче дізнатися більше про паблік-арт і самвидав.

Вік, на який розрахована методичка-брошура — 10-13 років, проте практичні вправи видання можуть бути підлаштовані під різний вік.


02.10.20

Малиновський Антон (Не)однакові покоління: оптика фотографії

Кураторка: Анна Потьомкіна

Що робить кожне нове покоління унікальним — контекст чи прогалина у системі передачі знань, що змушує щоразу починати “з нового аркуша”? У чому (не)однаковість поколінь і як її можна вловити об’єктивом фотоапарату? У другому номері Лабораторії сучасного мистецтва кураторка Анна Потьомкіна та художник-фотограф Антон Малиновський намагатимуться проілюструвати й осмислити ці питання через роботи самого Антона та інших прикладів з сучасної української фотографії.

Під час онлайн-семінару художник і кураторка презентують брошуру, розкажуть та проведуть практичну роботу з учасниками. Брошура й онлайн-семінар можуть стати в пригоді представникам художніх шкіл, ЦДЮТ і всім, хто цікавиться медіумом фотографії на початковому рівні.

Вік, на який розрахований посібник-брошура — 12-16 років, проте практичні вправи видання можуть бути підлаштовані під різний вік.


08.10.20

Наташа Чичасова Білий куб: вправи з кураторства для дітей

Укладачки: Наташа Чичасова та Валерія Бураджиєва

У цьому номері Лабораторії сучасного мистецтва йтиметься про кураторську справу та білий куб — звичний для нашого ока стерильно-біломий галерейний простір із пофарбованими нейтральними стінами та штучним (чи не завжди) освітленням. Саме білий куб найчастіше виринає в уяві, коли чуємо словосполучення “сучасне мистецтво”. Брошура у доступному форматі розповідатиме, як з’явилася та була критикована ця виставкова концепція та як її можна використовувати для воркшопу з кураторської справи для дітей*. Друкована версія брошури міститиме інтерактивний плакат із трафаретами білого кубу, створений у співпраці із незалежним виданням про культуру та мистецтво ВОНО.

Під час онлайн-семінару укладачки номеру Наташа Чичасова та Валерія Бураджиєва поділяться практичними порадами: Як зімпровізувати білий куб у класній кімнаті, креативному просторі чи просто вдома? Як розвинути творчу уяву дітей та підлітків через кураторські вправи на переосмислення об`єктів (реді-мейд)? Чим є кураторський текст і як можна описувати створену експозицію?

Семінар і видання можуть бути корисними представникам освітніх ініціатив, будинків культури, ЦДЮТ, креативних просторів, батькам і всім, хто цікавиться початковою мистецькою освітою та кураторською справою.

*Воркшоп Білий куб був однією із найпопулярніших активностей першого сезону поїздок Гуртобуса, мобільного культурного центру від фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

Вік, на який розрахована методичка-брошура — 8-11 років, проте практичні вправи видання можуть бути підлаштовані під різний вік.


15.10.20

Кольорова Капуста Творчість як гра й інструмент взаємодії та комунікації: дитячий театр та перформанс

Укладачі: Єгор Мартиненко та Марія Коломієць

Останній номер Лабораторії сучасного мистецтва присвячений дитячому театру. Укладачі брошури Марія Коломієць і Єгор Мартиненко розкажуть про методи роботи їхнього арт-простору Кольорова Капуста, що існує як відкрита платформа для дитячої творчості у місті Харків. Підхід Кольорової Капусти — у скасуванні протиставлення учень та вчитель, за цим принципом діти в освітньому процесі виступають як автори, створюючи власне художнє висловлювання. Як розкрити творчий потенціал дитини, синтезуючи форми мистецтва, перетворюючи його у вільну та захопливу гру? Як зробити мистецтво методом комунікації між батьками та дітьми?

У брошурі йтиметься про основні практики Кольорової Капусти — театр, вуличні інсталяції та перфоманс. Під час онлайн-семінару Єгор і Марія проведуть театрально-художній майстер-клас, у якому презентують брошуру, покажуть кілька ігрових вправ для постановки та творчий підхід до створення реквізиту.

Семінар і видання можуть стати в пригоді представникам освітніх ініціатив, будинків культури, ЦДЮТ, креативних просторів, батькам і всім, хто цікавиться початковою мистецькою освітою.

Вік, на який розрахована методичка-брошура — 5-8 років, проте практичні вправи видання можуть бути підлаштовані під різний вік.

Деталі

Дата:
15 Жовтня, 2020