- Це подія пройшло.
22-30 березня в Києві пройде XVI Міжнародний кінофестиваль про права людини Docudays UA. Цього року у фокусі — «цифрові права».
Спеціально для молодшої аудиторії організатори підготували декілька програм:
DOCU/ЮНІСТЬ – фільми про любов у цифрову добу, про близькість на відстані, про межі приватного й публічного, про пошуки себе, певно, в найскладніший період життя – юність. Ці фільми не залишать нікого байдужим та стануть хорошим приводом аби відверто поговорити про те, що відгукується, турбує та цікавить сучасних дітей та підлітків. Після двох фільмів програми відбудуться широкі дискусії за участі підлітків, експертів та експерток.
Стрічка «У моїй кімнаті» (12+) – це сповіді онлайн від влогерів-початківців, які розгортають свої життєві історії, в експозиції перед незнайомцями герої шукають сили для рішень та підтримку, справжню та уявну – через лайки та коментарі – щоб віднайти себе та своє місце у світі.
Стрічка «Парування» для підлітків старшого віку та молоді (14+) досліджує романтику цифрового покоління – без ілюзій, онлайн, зі встановленням власних форматів стосунків і меж у них. Герої історії не бояться бути вразливими, демонструючи хоробрість до сліз, вміння забувати, прощати й зближуватися, створюючи нові світи взаємин – з власним розумінням, що таке комфортно та правильно саме для себе.
Школярі можуть отримати безкоштовні квитки (за наявності учнівського) у фестивальних касах кінотеатру «Жовтень» у переддень або в день показу.
Якщо ви плануєте переглянути стрічку групою від 5-ти до 20-ти осіб, радимо заздалегідь зареєструватися, аби ми змогли зарезервувати для вас необхідну кількість квитків.
Панельна дискусія «Соцмережі як середовище розвитку підлітків»
Чотири історії про те, як соціальні мережі можуть стати середовищем розвитку та інструментом пошуку можливостей для підлітків.
Учасники: Дзвенислава Новаківська – експертка з комунікації змін та візуального сторітеллінгу, запрошена лекторка програми MA in Nonprofit management Інституту лідерства та управління УКУ.
Про мережі як простір свободи, в якому відображається реальний світ. Про особливості комунікації і психології покоління Z, власний батьківський приклад та взаємодовіру.
Анна Мазур – засновниця та керівниця Happy Monday, спікерка TEDxLviv 2018.
Про те як підліткам знайти можливості для навчання та стажування через соціальні мережі і якими з них для цього краще користуватися. А також про те, на що окрім резюме та мотиваційного листа майбутнього співробітника звертають увагу роботодавці.
Ольга Балашова – заступниця директорки з питань розвитку Національного художнього музею (NAMU).
Про те, як соціальні мережі допомагають музеям привернути до експозицій увагу молодшого покоління і про те, як інтернет стає середовищем та основою для створення нових мистецьких проектів.
Катерина Міхалко – співзасновниця стартапу Nuka.
Про те, як троє підлітків створили «вічний» блокнот і представили його на Consumer Electronics Show у Лас-Вегасі. Про просування продукту, пошук шести тисяч потенційних клієнтів та знайомство з екс-президентом Microsoft Стівеном Сінофськи.
Дискусія буде цікава не лише підліткам, а й вчителям та батькам.
Час та місце проведення: 25 березня 15:00-16:30, IZONE (Набережно-Луговая, 8). Детальніше – у події на фейсбук.
Окрім цього фестиваль запрошує дітей віком 6-10 років у DOC/САДОК.
«Разом з тренерами та експертами будемо говорити про безпеку в інтернеті, влаштуємо квест бібліотекою, власноруч створимо 3D-голограму та сконструюємо камеру обскура. Навчимося захищати персональні дані та дізнаємося, який пароль справді надійний. Розвинемо навички критичного мислення, зустрінемося з кіберполіцейським, створимо справжній пластиліновий мультфільм, поговоримо, як протистояти булінгу та визначати власні кордони» — обіцяють організатори.
Заняття відбуватимуться щоденно з 23 до 28 березня включно (15:00-21:00) у приміщенні оновленої Дитячої публічної бібліотеки за адресою вул. Межигірська, 25 (у двох хвилинах від кінотеатру «Жовтень»).