«Шукати нових Ілонів Масків»: найкращий вчитель-новатор Іван Верещака про свою мрію

Автор тексту: Ангеліна Грицей

Уже вп’яте оголошуємо номінацію від Microsoft на Global Teacher Prize Ukraine. Шукаємо вчителів-новаторів, котрі вправно послуговуються технологіями на своїх уроках. Переможець або переможниця поїде на Світовий освітній форум.

Поки прийом заявок на Премію в розпалі, Іван Верещака, переможець у номінації 2020 року, і Ніна Кутузова, менеджерка з бізнес-розвитку в Microsoft Education, діляться досвідом.

Іван Верещака про перемогу в номінації, інновації в класі та професійні мрії

Іван Верещака — учитель астрономії й інформатики в селі Чулаківка на Херсонщині. Минулого року увійшов до десятки найкращих учителів України за версією GTPU. Він мріє створити центр STEM-навчання у своїй громаді, а ще — STEM-автобус, щоб завдяки мобільності охопити якомога більше талантів.

Пане Іване, що для вас означає перемога в цій номінації?

По-перше, це визнання моїх заслуг у сфері застосування технологій в освіті, зокрема технологій від Microsoft. По-друге, це задоволення власного его — радість від того, що вдалося взяти нову вершину. Тепер можна зосередитися на інших можливостях і планувати нові звершення. По-третє, я здійсню свою мрію — потраплю на Світовий освітній форум. А це нагода поспілкуватися з колегами звідусіль на значно вищому рівні.

Поділіться, якими технічними інноваціями ви користуєтеся на уроках?

Основа моєї роботи з дітьми — це різноманітні ґаджети, технології доповненої реальності, гейміфікація. Фактично, Microsoft як компанія уможливлює цікаве застосування інновацій у класі. Наприклад, якщо говорити про гейміфікацію, то Minecraft: Education Edition — чудовий застосунок, де можна не лише гратися, а й навчатися. Там можна не просто створювати різноманітні конструкції, а власноруч будувати цілі світи! Щодо віртуальної реальності, то раджу Merge Cube, також від Microsoft. Це спеціальний куб, за допомогою якого конструюю будь-яке 3D-доповнення реальності. Так можна вивчити і Сонячну систему, і вулкан у руках потримати. Є багато інших додаткових технологій. Наприклад, платформа Flipgrid, де можна поширювати короткі відео у спільноті освітян з усього світу.

А як щодо майбутнього — яка у вас професійна мрія?

У майбутньому хочу розвиватися та розвивати дітей, досягати з ними ще кращих результатів. А також організувати осередок STEM-освіти та нарешті створити STEM-автобус, щоб мобільно, швидко та цікаво пояснювати дітям світ, показувати, як застосовувати новітні технології на практиці. Можна було би їздити селами та шукати нових Ілонів Масків!

Справді супергеройська ідея! На вашу думку, чому саме ви отримали перемогу в цій номінації? Які навички потрібні вчителю, щоб звернути на себе увагу Microsoft?

Якщо чесно, не знаю. Я просто був тихеньким і непомітним учителем, котрий застосовував технології, адже хотів, аби діти краще пізнавали світ. Яким має бути викладач, щоб звернути на себе увагу? По-перше, мобільним. Треба вміти перелаштовуватися на нові тренди. По-друге, вчитель має бути як маяк: показувати, як знайти інформацію, де її взяти, як нею послуговуватися. Важливо вчити дітей, як самотужки наловити собі риби, а не чекати, поки хтось її принесе. По-третє, учитель має бути технологічно просунутим: завжди з ентузіазмом сприймати новинки та застосовувати їх на практиці не тому, що так робить ще хтось. А тому, що це подобається дітям і приносить їм користь.

Ніна Кутузова про Microsoft Education та механізм аплікування на номінацію

Ніна Кутузова, координатор освітніх програм  Microsoft пояснює механізм заповнення заявок.

Розкажіть, будь ласка, про Microsoft у глобальному контексті? Яка місія Microsoft Education?

Місія Microsoft — дати можливість кожному учню та кожному вчителю досягти більшого. Створювати новий цікавий та інклюзивний досвід, який надихає навчатися протягом усього життя, стимулює розвиток навичок 21-го століття та допомагає вчителям заохочувати розвиток учнями їхніх захоплень.

Програми Microsoft Innovative Educator (MIE) визнають освітян-героїв по всьому світу. Це вчителі, які використовують технології на своїх заняттях, щоб закласти основу, прокласти шлях для своїх однодумців і надавати кращу освіту та підвищувати успішність учнів. Різноманітність програм дозволяє долучатися як педагогам, які тільки починають свій шлях, так і тим, хто вже є лідером інноваційної освіти.

Як цьогоріч подавати заявки на номінацію?

  1. Номінація відбувається на новому порталі http://msedu.eventcore.com. Нові апліканти та МІЕEs, що раніше номінувалися, мають знову створити обліковий запис на порталі (можна реєструватися за попередньою електронною поштою).
  2. На сайті можна знайти всі запитання, які вам будуть ставити під час номінації. Отже, в аплікантів є змога підготуватися заздалегідь.
  3. Заповнити заявку потрібно до 15 липня.
  4. Якщо виникнуть будь-які механічні помилки, аплікант отримає листа про це. Надіслати заявку повторно можна буде до 15 липня.
  5. 30 серпня переможці одночасно отримають листа із привітанням у програмі. Бейджі призначатимуть автоматично через Acclaim за електронною адресою, вказаною в заявці.

Проводите кібер уроки майбутнього або знаєте вчителя, який на ти з технологіями? Тоді номінуйтеся або номінуйте на Премію за посиланням: https://globalteacherprize.org.ua/. Історії новаторів мають почути, адже #ВчителіВажливі.

Поділитися цією статтею
Автор: