Міжнародні дослідження впливу COVID-19 на навчання вкотре засвідчують: за рік карантинів діти відстають у шкільній програмі в середньому на 1,5–2 місяці. На це є низка причин: нерівний доступ родин до інтернету та сучасних гаджетів, частий перехід шкіл з онлайн- в офлайн-формат, порушений сталий ритм навчання школярів. Як надолужити ці прогалини? Маємо кілька ідей, як допомогти вашим дітям, та ще й не за всі гроші світу.
Приватні уроки — переваги та недоліки
Поки міста та цілі області вводять нові карантинні обмеження, що впливають і на навчання у школах, саме час подумати про репетиторство. Це освітні послуги, що надаються вчителями чи фахівцями в тій чи тій галузі індивідуально поза межами школи, за погодинну оплату.
Одні сприймають приватні уроки як можливість «підтягнути» матеріал із предметів, що даються дитині важко. Інші займаються з репетитором, щоб поглибити знання з певної дисципліни і в майбутньому реалізувати свої плани та амбіції. У будь-якому випадку, можливість вибірково отримувати приватну уроки з тих чи тих предметів є безсумнівною перевагою. І ось чому:
- під час індивідуальних занять учневі приділяється максимальна увага;
- він може поставити всі питання, які його цікавлять;
- дитина може попросити про повторне пояснення теми, що здається надто складною, і навчатися у своєму темпі.
Саме такий підхід до навчання дає дитині змогу якісно опанувати предмет і застосовувати на практиці вивчений матеріал.
Приватні уроки зі шкільним учителем не завжди виправдовують себе. Адже часто позакласні заняття із цим педагогом можуть впливати на процес навчання у школі. До того ж школярі нерідко зазначають про психологічний бар’єр: вони соромляться ставити додаткові запитання своєму ж учителю на приватних уроках. Тому радимо знайти репетитора поза межами закладу освіти, в якому навчається дитина. До вибору варто підійти відповідально — не слід дослухатися виключно до порад знайомих та друзів. Вкрай важливою є об’єктивна оцінка вчителя, а також вибір оптимальної фінансової пропозиції. На сайті Букі працює понад 32 000 репетиторів. Кожен вчитель має свій рейтинг та відгуки від попередніх учнів, що значно полегшує вибір батьків і школярів.
Приватні уроки — це доступно
Дуже часто батьки відмовляються від послуг репетиторів саме з огляду на високу вартість уроків. Та чи справді це так дорого? Вартість уроків кожен вчитель визначає самостійно. На ціну можуть впливати різні фактори, зокрема:
- місто, в якому проживає вчитель;
- попит на його уроки серед учнів;
- його досвід;
- власні погляди.
На сайті Букі кожен може знайти репетитора на свій запит та гаманець. До прикладу, вартість одного заняття з української мови коштує від 80 до 500 грн і більше за годину. Ціна уроків з англійської мови та математики також стартує від 80 грн за годину, а середня вартість уроку становить 150 грн за годину. На сайті встановлені фільтри, що дають змогу легко знайти репетиторів за предметом та бажаною формою навчання. А відсортувавши вартість уроків від мінімальної до максимальної, можна вибрати для себе найбільш оптимальну пропозицію.
Пропонуємо ознайомитися з калькулятором місячних витрат на приватні уроки учня старших класів.
Щоб порахувати власні витрати, виберіть предмети, що вас цікавлять, та визначте вартість уроку, яка є прийнятною для вас.
Як займатися — онлайн чи офлайн?
Сучасні технології дають необмежений доступ до різних методів та форматів навчання.
У наш час школярі можуть скористатися такою перевагою, як уроки в онлайн-режимі. Ще кілька років тому це здавалося чимось нереальним. А нині, у 2021 році, онлайн-репетиторство обирають понад 50% клієнтів сервісу Букі. На це є кілька основних причин, зокрема:
- безпека під час епідемії COVID-19;
- економія часу;
- можливість займатися з репетиторами, що мешкають в інших містах чи навіть країнах;
- батькам простіше контролювати онлайн-заняття, ніж індивідуальні зустрічі учня та вчителя.
Сучасні підлітки проводять в інтернеті велику частину вільного часу. Вони звикли шукати там інформацію, спілкуватися та виконувати свої щоденні завдання онлайн. Саме тому віддалена форма навчання для більшості з них не є проблемою, а навпаки — це щось цікаве та цілком звичне. Однак не для всіх.
Деякі школярі не сприймають онлайн-уроки серйозно. Найчастіше це стосується учнів молодших класів або дітей дошкільного віку. Батьки відзначають розпорошену увагу дітей під час заняття, небажання слухати репетитора та готуватися до наступних уроків. Саме в такому випадку слід віддати перевагу персональним зустрічам. Сервіс Букі допомагає знайти найкращих репетиторів у кожному місті та містечку, які залюбки проведуть урок офлайн та знайдуть індивідуальний підхід саме до вашої дитини.