
- Це подія пройшло.
Що ви робите, коли збираєтесь щось приготувати? Чи зберігаєте ви рецепти, написані нерозбірливим почерком бабусь? А може маєте сімейний записничок улюблених страв? Чи просто гуглите кулінарні сайти?
Виявляється, кулінарні книги можуть розповісти значно більше, ніж просто перелік інгредієнтів та покрокові інструкції з приготування. Проєкт Авторська Кухня Українська відновлює старовинні українські кулінарні книги, досліджує долі авторок і видає книги без змін і втручань до старовинного тексту, лише у сучасній поліграфії та з історичною довідкою про епоху і людей.
Кулінарія – частина нашої культури, історії життя та побуту. Потужня, яку творили споконвіку господині у містах та селах, плекали й бережно передавали у спадок. Культура їжі охоплювала набагато більше: культуру готування і споживання продуктів, культуру дому і столу, культуру прийняття гостей і звичаїв в родині, культуру виховання дітей і суспільних стосунків.
Під час зустрічі з авторками проєкту дізнаватимемося секрети, історичні факти та легенди про відомих особистостей. Та, звісно ж, пізнаватимемо автентичну та немейнстрімну українську кухню. Зокрема, гортаючи сторінки старої кулінарної книжки, ми познайомимося з:
Вишуканим вельможею та гурманом епохи Наполеона Меттерніхом.
Королевою Бона Сфорца, епоха відродження і середньоземноморський вітер в кухні Європи, у тому числі і української.
Останнім великим твором Ольги Кобилянської, забороненим в радянські часи «Апостол черні» та історією однієї жіночої дружби
Фемінізмом по-українськи від Осипи Заклинської
Василем Дядинюком – художником, талант якого розгледів А.Шептицький.
Кулінарними посланнями від Ольги Дучимінської, Адольфіни Макогон, Юлії Маркевич (пані Марковичевої) та історіями авторок кулінарних приписів з книги «Як добре й здорово варити».
Кайзершмар, Дактильовий тортик, Шарльот креоль та іншими стравами, якими полюбляли ласувати Іван Франко, цісар Франц – Йосип, король Ян Собеський.
А ще дізнаємось, де живуть каштани та організуємо затишне частування смаколиками за старовинними рецептами
Коли?
5 березня з 17:30 до 19:30
Де?
Освіторія Хаб, вул. Московська 2
Які умови?
Організаційний внесок складає 100 грн, та є гарантією Вашої відповідальності та участі
З будь-яких питань звертайтеся – kny@osvitoria.org