Як скласти ЗНО з англійської на 200 балів

45 відеоуроків, 200 тестів та купа мемів і жартів — таким є «Ізі ЗНО» — новий безкоштовний онлайн-курс на платформі iLearn. Його створили спільно ГС «Освіторія», EdEra та Green Country. Він уже доступний на всіх трьох платформах, тож підготовка до ЗНО з англійської ще ніколи не була такою легкою і веселою справою. Для кого цей курс і чому його буде дуже складно не пройти, розповіли його автори.

Анна Сидорук, операційна директорка ГС «Освіторія»

Ми завжди усвідомлювали нерівність у доступі до освіти в Україні, а результати PISA 2018 це підтвердили. 2,5 роки — це розрив, що існує між рівнем освіти в дітей з міст і в їхніх однолітків, які мешкають у містечках та селах. Ми хочемо, щоб кожна дитина без винятку мала доступ до якісної освіти і шанс вступити до того університету, про який вона мріє. Наші онлайн-курси починалися зі скайп-уроків, і вже тоді учні інтернату в Городні вступили до одного з топових вишів Києва. До сьогодні на нашій платформі з підготовки до ЗНО вже віднавчалися десятки тисяч вступників — це і учні з окупованого Криму та Донбасу, а також усі охочі. Діти пишуть нам відгуки — що вони вступили туди, куди хотіли, і здійснили свою мрію. Про курс із підготовки до ЗНО з англійської мови ми мріяли давно, адже статистика показує невтішні результати — значна частина випускників не володіє іноземною на рівні, достатньому для вільного володіння і навчання в престижних університетах України.

Ілля Філіпов, керівник студії онлайн-освіти EdEra

Скажу чесно — це найкращий курс з англійської мови, який я бачив: у ньому динамічні відео, класний візуальний стиль, ефективна методологія. На нашій платформі щомісяця навчаються близько мільйона користувачів. Проте школярі — найскладніша аудиторія для авторів освітніх продуктів. За увагу тинейджерів ми конкуруємо навіть не зі школою, а з модними блогерами, реперами та іншими крутими й цікавими для них речами в інтернеті. Тому якщо зробити курс з академічним викладом матеріалу на 20 годин, підлітки його не сприймуть. Саме тому в цьому курсі 45 коротких відео, подкасти, близько 200 тестів. Усе це можуть використовувати вчителі для своїх уроків за методикою blended learning — змішане навчання. Кожне відео нашого курсу з підготовки до ЗНО з української мови має по 100 тисяч переглядів, і це лише на нашому каналі. Це дуже багато для освітнього контенту. Ми сподіваємося, що курс з англійської мови також стане одним з найпопулярніших в Україні і допоможе школярам якісно підготуватися до ЗНО.

Наталя Лотоцька, засновниця мережі шкіл англійської мови для дітей Green Country

«Ізі ЗНО» точно не знадобиться тим, хто взагалі не планує вивчати і складати англійську, або тим, хто має рівень володіння англійською pre-A1 та A1 — тобто початковий рівень знань. Усі інші абсолютно реально, маючи бажання, пів години часу на день 2–3 рази на тиждень, гаджет та інтернет, можуть підготуватися та успішно написати ЗНО. Курс — це фантастичні навчальні відео. Кожне — 5–9 хвилин, і 45 таких відеоуроків умістили в собі весь курс англійської для рівня В2, який необхідний для складання ЗНО. Відеоуроки підкріплені тестами: учень переглянув відео, зробив тест: добре впорався — випив какао, погано впорався — переглянув відео ще раз, ще раз написав тест. Кількість спроб необмежена. Курс також буде корисним для вчителів — як для занять у класі, так і для індивідуальної роботи, як певний дороговказ: не пропустити певну тему, подати її максимально просто і послідовно.

Курс «Ізі ЗНО» — easy для всіх, окрім нас, адже під час його створення нам доводилося десятки разів фільтрувати та переробляти: автор намагається найповніше розкрити тему, а методист розуміє, що відео мають бути лаконічні, щоб учень не заснув чи не пішов бавитися зі своїм котом. У нас була внутрішня, у хорошому сенсі слова, боротьба — одні закидали матеріал, інші його різали. Наступне поле бою було з приводу мемів та жартів — автори хотіли зробити якнайсмішніше, а методисти нагадували — відео не мають бути довшими за 9 хвилин, у кожному не більш ніж 6 мемів. Зрештою, курс вийшов насичений, але справді easy: 8 модулів, у кожному модулі — 4–8 відео, кожне відео — 4–9 хвилин. Ну хто зможе не пройти такий курс?

Ірина Клименко, очільниця відділу комунікації Українського центру оцінювання якості освіти

Як склали ЗНО з англійської мови минулого року?

Торік ЗНО з англійської мови складали понад 90 тисяч учасників. Із них 12,7 % не подолали прохідний бар’єр у 19 тестових балів. Стільки ж учнів (12,7 %) отримали 180–200 балів, а 18,2 % учасників написали на 160–180 балів. Сумарно маємо трохи більш ніж 30 % вступників, у яких достатній рівень володіння англійською мовою. Як бачимо, результати не дуже втішні — нам є над чим працювати.

За статистикою результатів, аудіювання та читання зазвичай не викликають труднощів в учнів. Найскладнішими для учасників є завдання з блоку використання мови і лист. Нагадаю, за останнє завдання — написання листа учасник отримує 14 балів. Минулого року близько 50 % учасників не зрозуміли завдання, хоча воно було очевидним, або писали якісь наперед написані заготовки, які не стосувалися теми листа в сертифікаційній роботі.

Як ефективно підготуватися до ЗНО з англійської, окрім реєстрації на курс «Ізі ЗНО»?

Готуючись до ЗНО, раджу абітурієнтам проглянути дві важливі рубрики на офіційному сайті УЦОЯО: «ЗНО Підготовка 2020» і «Тести минулих років». У 2020 році ЗНО з англійської мови відбуватиметься за тими самими умовами і структурою, як і в попередні роки, тому потренуватися на тестах не завадить.

Щоб допомогти вчителям, батькам та вступникам, ми щороку публікуємо офіційний звіт Центру, де показуємо, які завдання виявилися найскладнішими для учасників. До таких складних завдань методисти УЦОЯО пишуть коментарі та рекомендації, як уникнути можливих проблем наступного року. Усі ці поради ми публікуємо в розділі «Англійська мова. Коментар».

Уже зараз мережею ширяться фальшиві сертифікаційні роботи 2020 року, які начебто можна купити за гроші і повирішувати все наперед. Це хтось використав логотип УЦОЯО і титульну сторінку макета тестового зошита із ЗНО з порушенням авторських прав і поширює фейкові матеріали. Якщо ви бачите в мережі новини про ЗНО, але цієї інформації немає на офіційному сайті УЦОЯО, не варто їм довіряти.

У 2021 році англійська мова буде одним з обов’язкових предметів ДПА: до української мови та математики додасться третій обов’язковий предмет — або історія України, або іноземна мова. Отже, кількість тих, хто складатиме ДПА з англійської мови, збільшиться.

У 2026 році ЗНО з англійської включатиме також частину speaking — говоріння. УЦОЯО вже готує критерії оцінювання та умови складання усної частини іспиту з англійської мови.


Але вже зараз у вcіх охочих є можливість розпочати підготовку до ЗНО на iLearn. Долучайтеся!

Навчитися

Поділитися цією статтею