Швидкі ідеї для оформлення класу та школи згідно з концепцією НУШ

Створюємо новий освітній простір

Якщо ваша школа потрапила до плану перебудови за #НОП, можете навіть не читати цю статтю. Ми бачили ці переобладнані школи: знову хочеться стати дитиною, щоб там вчитися. Але таких оновлених шкіл до кінця 2019 року буде лише 500. Ця стаття для тих, кого серед обраних немає.

Що допоможе зробити звичайну школу ближчою до вимог нового освітнього простору, якщо бюджет обмежений, а часу мало? Можна спробувати вінілові наклейки.

Чому саме вінілові наклейки?

По-перше, це швидко, легко і відносно недорого. Їх наносять на ту поверхню, яка у вас вже є, без додаткового ремонту чи фахівців. Вчителі разом з батьками зможуть самостійно все розташувати — це суттєва економія.

По-друге, є виробники в Україні, які можуть зробити їх саме для вас або адаптувати наявний асортимент.

По-третє, існують вже розроблені пропозиції саме для шкіл. Це дає можливість не марнувати час на вигадування ідеї самотужки та відразу прорахувати потрібні бюджети.

По-четверте, такий декор виглядає на стінах сучасно й професійно, а дизайни наклейок не мають нічого спільного ані з шароварщиною, ані з несмаком.

Ось кілька ідей, де і як можна використати вінілові наклейки.

Фоє

Яка вона — ваша школа? Вона сучасна? У чому її індивідуальність? Окрім того, що на ці питання важливо знати відповідь для себе, цю інформацію важливо транслювати. Ненав’язливо, але донести вашу унікальність до кожного, хто переступає шкільний поріг.

З таким написом фоє виглядає сучасно і демонструє цінності, важливі для вашої школи.

Коридори та сходи

Один з постулатів #НОП — робити простір таким, який «дарує радість, стимулює фантазію, мотивує до навчання».

Спробуємо наблизитися до цих побажань. Прикрашаємо сходи таблицею множення, коридори початкової школи — наліпками на підлогу та сонячною системою з назвами планет.

Коридори для середньої школи можна декорувати мотиваційними висловами — не лише українською, а й іноземними мовами, які поглиблено вивчають у вашій школі.

А ще можна додати мапу світу, виконану в кольорах, що найбільше пасують інтер’єру вашої школи.

Початкова школа

НУШ приділяє особливу увагу створенню комфортного і доброзичливого освітнього простору для першачків. Тут важливо створити середовище, яке стимулює до засвоювання важливої інформації мимохідь, без спеціальної концентрації на предметі вивчення. Наприклад, такий набір із частинами мови чи одиницями вимірювання буде водночас і прикрасою класу, і ненав’язливою допомогою в запам’ятовуванні важливої інформації.

Створюємо дружній простір

Дружній простір — це синергія взаємодії вчителя, дітей і батьків у розвитку емоційного інтелекту учнів та заохоченні позакласних team-building заходів. Об’єднавчі акценти в оформленні класу можна додати за допомогою візуальних рішень. За концепцією НУШ, фотографії учнів обов’язково мають бути в кожному класі. Чому б не розташувати їх креативно?

Нагадаємо, що значну частину стін класу рекомендовано залишити або зовсім чистою, або зробити так, щоб оформлення слугувало рамою для найважливішого — дитячих робіт.

Предметні класи та навігація

Ще одна порада для створення нового освітнього простору — це «наявність не лише інформації, а й емоційно виразних образів».

Нам здається, що таблички з назвами кабінетів варто емоційно позначити ще в коридорі.

Поставити англійського солдата боронити вхід до кабінету англійської мови чи розташувати карту Німеччини поряд з кабінетом німецької мови. Вхід у бібліотеку прикрасить ростомір у формі стопки книг, а кабінет фізики зустріне учнів таким написом, як на фото нижче: він і про фізику, і про мотивацію, і про гумор одночасно.

Звісно, ці ідеї не розширять коридори і не збільшать класи вашої школи. Але вони точно допоможуть швидко і красиво змінити освітній простір: зробити його стильним, цікавим і таким, куди дітям захочеться повертатися.

Фотографії отримані з інтернет-магазину дизайнерських вінілових наклейок
на стіни: desіgnstickers.com.ua 

Спеціалізований розділ для оформлення шкіл згідно з концепцією НУШ

Поділитися цією статтею