- Це подія пройшло.
Вчетверте Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» та Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» у співпраці з Соціальною програмою Марини Порошенко організовують креативний простір, у якому поєднуються творчість дітей та дорослих, наукові інновації та сміливі мистецькі проекти, сучасні освітні програми та експериментаторство.
Тема цьогорічного фестивалю «Якби я був чимось / кимось / десь» має на меті продемонструвати різноманітність можливих досвідів – від тілесних до професійних. Простір фестивалю включатиме три основні тематичні групи: «Простір», «Тіло» і «Діяльність».
«Простір» стосується нашого життя у місті та поза ним, орієнтації в просторі та його трансформації: дізнатись про міську історію та археологію, рослинність та архітектуру, секрети створення мап та розробки маршрутів. За допомогою віртуальної реальності можна буде поринути у внутрішній простір музею та вийти з міста у таємничий ліс. А також створити модель ідеального міста.
«Тіло» охоплює одночасно тілесні відчуття і уяву, світ живої природи і нових технологій. Під час фестивалю можна буде уявити себе в іншому тілі – тварини, рослини, фантастичної істоти. Дізнатися більше про те, як ці тіла влаштовані, та поекспериментувати з можливостями власного тіла.
«Діяльність» сфокусована, але не обмежується культурною діяльністю – тут можна буде приміряти на себе ролі митця, куратора, культурного менеджера, музейника та інші професії, що наразі динамічно розвиваються.
У межах фестивалю відбудеться ІІІ ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ – відкритий простір, де діти є безпосередніми учасниками заходу, а дорослі мають можливість почути їхні думки та допомогти втілити у реальність заради нового майбутнього. Чи можуть діти самі будувати освітню траєкторію? Чи мають вони право на помилку? Як дорослі можуть допомогти у навчанні? Що, на думку підлітків, варто змінити в середній освіті? Що працює / не працює в сучасній освіті? Форум дозволить почути думки, з’ясувати інтелектуальні та емоційні потреби дітей, разом з ними та представниками експертного середовища обговорити нові можливості, які існують у шкільній та позашкільній освітній системах, та можуть використовуватися вже сьогодні.
Однією з визначальних рис фестивалю є його прагнення до інклюзивності, тому під час фестивалю «Арсенал ідей» будуть представлені активності, доступні для дітей і дорослих з інвалідністю та створено єдиний комунікаційний простір для всіх відвідувачів.
В рамках фестивалю відбудеться інклюзивний театральний проект «Більше ніж гра» – унікальний інтерактивний простір, що залучатиме усіх відвідувачів фестивалю до захопливої театральної програми, а також серії воркшопів та інших освітніх заходів. Проект «Більше ніж гра» створений театральною лабораторією Мистецького арсеналу спільно з театральними колективами, центрами, студіями, педагогами та фахівцями, які опікуються розвитком інклюзивного суспільства в Україні.
Програма дозволить визначити та створити найоптимальніші перформативні методики для їх подальшого використання у театральних та інклюзивних освітніх програмах.
Проект та усі події у рамках його програми покликані інформувати суспільство, про необхідність створення простору рівних можливостей.
Інклюзивний партнер фестивалю, Громадська організація «Відчуй» представить спеціальний фотопроект проект «Зіркова абетка». Завдання «Зіркової абетки» — підняти теми втрати слуху і адаптації людей, що не чують, – а це понад 3 мільйони українців. За статистикою, кожен дев’ятий українець втрачає слух і навіть не здогадується про це. Жестовою мовою говорять понад 250 000 українців, але її не вивчають у школах навіть на базовому рівні. Фотопроект «Зіркова абетка», створений аби звернути увагу на проблему людей, що не чують, та тих, хто втрачає слух. Важливо сказати усім тим, хто не чує або втрачає слух: «Ми вас чуємо! Ми вас відчуваємо!».
Також під час фестивалю буде представлено виставку Children of Vision британської фотографині українського походження Аліни Кісіної, що стала результатом її тривалої співпраці зі спеціальною школою-інтернат І-ІІ ступенів №11 міста Києва та Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». За допомогою фотографічного портрету Аліна усуває межу між поняттями «дієздатність» і «недієздатність», виносячи на поверхню невидимий, прихований і часто недооцінений внутрішній світ дітей з порушенням зору. У проекті Children of Vision Аліна робить особливий наголос на «спогляданні» суб’єкта і на взаємозв’язку між суб’єктом і глядачем без втручання у внутрішній світ дитини.
Організатори фестивалю: ДП НКММК «Мистецький Арсенал» та Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» у співпраці з Соціальною програмою Марини Порошенко.
Графік роботи фестивалю
26 вересня, середа 14:00-20:00
27 вересня, четвер 11:00-20:00
28 вересня, п’ятниця 11:00-20:00
29 вересня, субота 11:00-20:00
30 вересня, неділя 11:00-20:00
Вартість квитків та абонементів:
Повний квиток – 50 грн. *
Сімейний квиток – 170 грн.**
Абонемент на всі дні фестивалю – 250 грн. ***
* Повний квиток дійсний для дорослих та дітей віком від 3х років.
** Сімейний квиток розрахований на родину з 4 осіб ( 2 дорослих та 2 дітей, або 1 доросла та 3 дитини).
*** Абонемент розрахований на 1 дорослого та 1 дитину та дає право відвідувати протягом всіх днів фестивалю.
Вхід безкоштовний (*за умови наявності дійсного посвідчення):
- дітям до 3х років,
- *дітям з інвалідністю 1-2 групи та 1 супроводжуючому,
- *особам з інвалідністю 1-2 групи,
- *дітям учасників та ветеранів АТО із 1 супроводжуючим,
- *працівникам музею,
- власникам членської картки CIMAM (CIMAM membership card holders),
- власникам індивідуальної чи корпоративної карток “Клубу друзів Арсеналу”.
Для відвідування організованих груп передбачено повний квиток на кожну дитину віком від 3х років.
Для організованих груп дітей від 15 осіб передбачено безкоштовне відвідування для 1-2 супроводжуючих.