У Міністерстві охорони здоров’я України зібрали список служб, що надають безкоштовну психологічну допомогу для різних категорій українців. Усі консультації названих організацій є анонімними, конфіденційними та безоплатними.
У разі потреби в негайній підтримці, якщо ви не готові або не маєте змоги звернутися до лікаря — звертайтеся на гарячі лінії або до кризових служб психологічної підтримки. Там працюють фахівці, які заспокоять, підкажуть, як опанувати емоції, та нададуть рекомендації. Ви не залишаєтеся сам на сам із труднощами — підтримка завжди поруч.
Канали психологічної підтримки дітей та підлітків:
- ПОРУЧ — спільний проєкт МОН України, ЮНІСЕФ, Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ «Волонтер». У рамках проєкту є онлайнові терапевтичні групи підтримки для підлітків.
- Teenergizer — це рух, який об’єднав підлітків з регіонів Східної Європи та Центральної Азії. На сайті можна записатися на безоплатну консультацію від психологів та консультантів проєкту.
- Національна гаряча лінія для дітей та молоді від Ла Страда — 0 800 500 225 (зі стаціонарного) або 116 111 (з мобільного). Дзвінки безоплатні, анонімні, конфіденційні.
- Не дрібниці — безпечний підлітковий простір, який надає безоплатні консультації онлайн в боті (але консультують психологи, не автоматизовані механізми).
- Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine — 7333 (цілодобово).
- ГО «Фонд Маша» — для жінок та дітей (м. Київ).
- Коло сім’ї — центр для дітей, молоді, майбутніх батьків, вагітних.
Сервіси підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та постраждалих від війни
Центри допомоги врятованим — комплексна соціально-психологічна підтримка для людей, які виїхали із зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, місцевих мешканців.
Project HOPE — безоплатна психологічна та психосоціальна допомога ВПО та місцевим громадам (м. Львів).
БФ «Право на захист» — безоплатна психологічна (індивідуальні консультації та підтримувальні групи) допомога мешканцям шелтерів та місць компактного проживання ВПО та постраждалих від воєнних дій. Локації: Київ та Київська область, Запорізька, Дніпропетровська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернівецька, Чернігівська області.
Також поради щодо самопідтримки або допомоги близьким можна знайти в Аптечці психологічної самодопомоги, створеній у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Служби підтримки для цивільних
Лінія Національної психологічної асоціації — 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня).
Лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції — 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00).
Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» — 0 800 210 160.
Національна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я Lifeline Ukraine — 7333.
Лінія ГО «Ла Страда-Україна» — 0 800 500 335 (зі стаціонарного) та 116 123 (з мобільного).
Mental Help — онлайн-платформа безоплатної професійної психологічної допомоги, створена в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація «Пакт».