Конкурс «КрутеЗНО» прийматиме літературні подкасти до 15 квітня. Оргкомітет ухвалив рішення продовжити строк подання робіт, реагуючи на прохання потенційних учасників. 

Перелік книжок, номінації та призовий фонд лишаються незмінними. Голосування та визначення переможців відбудуться в застосунку LitCom.

Загальний призовий фонд чинного сезону конкурсу — 90 тисяч гривень. У шести номінаціях переможців відзначать винагородами в 10 тисяч гривень. Ще десять авторів-призерів отримають нагороду 5 тисяч гривень. 

Всеукраїнський конкурс «КрутеЗНО» започаткували у 2022 році. Літкасти учасників попередніх сезонів присвячені творам зі шкільної програми з української літератури, а також маловідомим сторінкам з біографій українських літераторів. Усі вони доступні для прослуховування в застосунку LitCom.

Подробиці конкурсу

НЕНЦ відкриває дистанційну освітню платформу «Педагогічні можливості штучного інтелекту в позашкільній освіті». 

Нова платформа доступна на офіційному вебсайті НЕНЦ і має на меті сприяти інтеграції інноваційних технологій у навчальний процес позашкільних закладів. На платформі обговорюватимуть, як штучний інтелект допомагає розвивати навички дітей і молоді, а також розглядатимуть практичні приклади його застосування в освітніх програмах.

Окрім цього, користувачі зможуть дізнатися про виклики, що виникають під час впровадження ШІ у позашкільну освіту, та отримати поради щодо їх подолання.

За словами організаторів, платформа стане корисним ресурсом для педагогів, які прагнуть йти в ногу з часом і використовувати сучасні технології для ефективнішого навчання молоді.

Перейти на платформу

Стартував новий освітній проєкт «Хочу стати полярником» для учнів 14–18 років, які в майбутньому мріють працювати в Антарктиці в складі українських дослідницьких експедицій.

Його ініціювали й упроваджують Національний екологічно-натуралістичний центр учнівської молоді та Національний антарктичний науковий центр МОН України. Долучитися можуть здобувачі освіти закладів загальної середньої, позашкільної, фахової передвищої та професійно-технічної освіти.

Проєкт триває з 15 січня до 25 травня 2025 року й передбачає три етапи. Перший — відбірковий, з 15 січня до 14 березня.

Для участі потрібно до 15 лютого заповнити анкету, прикріпити до неї коротку презентацію та твір.

Заповнити анкетуВимоги до презентації та твору

Тренінг «Європейський Союз та Україна: компетентний учень».

Національний центр «Мала академія наук України» спільно з Волинським національним університетом імені Лесі Українки проводять черговий тренінг у рамках реалізації проєкту «Центр досконалості Жана Моне «Волинський центр європейських студій: зелене та безпечне сусідство» програми ЄС «Еразмус+» для учнів 9–11-х класів.

Програмою тренінгу передбачено 24 заняття, на яких учасники детально ознайомляться з історією становлення і розвитку Європейського Союзу, особливостями його економічного, політичного та культурного розвитку, а також розглянуть взаємини України та ЄС.

Він проходитиме з 23 січня до 30 квітня (два заняття на тиждень; детальний розклад занять буде надіслано учасникам на електронну пошту, яку вони вкажуть у реєстраційній формі).

Заняття відбуватимуться онлайн через платформу Zoom, тривалість кожного — 80 хвилин. Кожен учасник повинен до 21 січня пройти ввідне тестування для визначення рівня обізнаності в тематиці тренінгу.

Зареєструватися до 21.01

Стали відомі дати третього та четвертого фестивалів «Книжкова країна», які пройдуть у Києві на ВДНГ: 3-й — 24–27 квітня; 4-й — 25–28 вересня.

У програмі буде понад 300 подій: презентації книжок, зустрічі з авторами, майстер-класи, дискусії, відкриті зібрання книжкових клубів.

Команда анонсує розширення програми військових і ветеранів, де будуть ще й окремий напрям комбатантської поезії, театральні вистави, вітрина воєнної літератури й читання. Більшою буде й програма для підлітків, а для автограф-сесій облаштують окрему зону. Крім того, проведуть ярмарок, буде кураторська програма Анни Завальської «Родинні читання» і премія книжкових блогерів.

Торік фестиваль відвідали 140 000 осіб.

Поділитися цією статтею