Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики різних дисциплін, які складатимуть на національному мультипредметному тесті у 2025 році. А також оприлюднив схему, згідно з якою нараховуватимуться бали за виконання, часткове виконання чи невиконання завдань, ідеться на сайті УЦОЯО.
Обов’язковими навчальними предметами, як і торік, лишаються українська мова, математика та історія України. Українську мову і математику складатимуть у першому 120-хвилинному блоці. У наведених УЦОЯО схемах міститься інформація про кількість завдань різних категорій та максимальну кількість балів, яку можна отримати.
За неправильну відповідь учасник отримує «0», бали не віднімаються. У завданнях, де треба з-поміж 4 або 5 відповідей вибрати одну правильну, максимальний бал — 1. У вправі на встановлення логічний пар кожна правильно встановлена приносить один бал, максимально за завдання — 3 бали. У завданнях на пошук короткої відповіді правильна дає 2 бали.
У частині НМТ з української мови у завданні зі встановлення логічних пар можна заробити до 4 балів.
Після 20-хвилинної перерви учасників чекає друга 120-хвилинна частина НМТ. Тут буде один обов’язковий предмет (історія України) і один на вибір (українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика чи географія).
У частині з історії України з’являється нова категорія завдань — на встановлення правильної послідовності. І тут 1 бал можна отримати, правильно вказавши першу чи останню подію, 2 бали — за правильно встановлені і першу, і останню події, 3 бали — якщо правильно вказано послідовність усіх подій, явищ, фактів або процесів.
У тестах з іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська) будуть завдання на заповнення пропусків у тексті та встановлення відповідності. Найбільший бал, який можна одержати, — 1.
Тестування з математики, географії, фізики та хімії передбачає розв’язування задачі з проведенням розрахунків. За правильну відповідь випускник отримає 2 бали.
У жодному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, тому одразу після проходження тесту кожний учасник дізнається про кількість набраних тестових балів. Оскільки НМТ складатимуть онлайн, на деяких предметах можна використовувати паперові чернетки для обчислень та довідкові матеріали.
Кількість тестових балів, отриманих учасниками під час виконання завдань із кожного предмета НМТ, буде приведено до шкали 100–200 балів. Невдовзі Міністерство освіти і науки України затвердить таблиці приведення тестових балів до шкали 100–200.