Громадська огранізація #stop_sexтинг розробила збірку із практичними рекомендаціями, як виявити і запобігти онлайн-ризикам, про стратегії психологічної підтримки постраждалих дітей та поради щодо взаємодії з батьками, повідомляє Детектор медіа.
Видання має допомогти у створенні безпечного цифрового середовища та підвищення рівня цифрової грамотності учнів.
ПосібникВідповідно до дослідження, яке провів Rakuten Viber, опитавши 30 тисяч користувачів, 68% дітей в Україні проводять в інтернеті три і більше годин, при цьому 73% дорослих кажуть, що намагаються обмежити час дітей в інтернеті.
Як зауважують в ГО #stop_sexтинг, згідно з дослідженням Violence Against Children and Youth Surveys, майже половина опитаних підлітків з 16 країн Африки, Європи та Латинської Америки, які зазнали сексуального насильства онлайн, вперше постраждали у віці до 13 років (47% дівчат та 53% хлопців).
Хоча 95% опитаних дітей стверджують, що обізнані з правилами безпечної поведінки онлайн, значна частина з них демонструє ризиковану поведінку:
- спілкування з незнайомцями (37%),
- відкритий доступ до персональних сторінок (25%),
- недооцінка ризиків ранньої реєстрації в соціальних мережах.
Згідно із аналізом організації A.R.U. цікавість злочинців у ДаркНеті до українських дітей збільшилася на 300% порівняно з 2022 роком.
«Очевидно, що українські діти стали об’єктом для потенційних злочинів від злочинців по всьому світу. Для дорослих це має стати сигналом, що треба частіше спілкуватися з дітьми про ризики, які вони можуть зустріти в онлайн-світі. Усім треба розуміти, як трансформувалися онлайн-ризики під час війни, як на них реагувати, якщо вже щось трапилося», — зауважили у #stop_sexтинг.
ГО #stop_sexтинг також нагадує, що за допомогою щодо онлайн-безпеки дітей можна безктоштовно та анонімно звернутися на цілодобову консультаційну лінію 1545 (далі обрати «3»), а також поговорити з психологом #stop_sexтинг на сайті та в телеграмі.