Зібрали для вас освітні можливості наступного тижня:
Освітян запрошують на безплатну онлайн-конференцію а безплатну онлайн-конференцію «Створення безпечного освітнього середовища: профілактика та підтримка при шкільному насильстві», яка відбудеться в межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства».
Зареєструватися для участі в онлайн-конференції можна до 25 листопада 2024 року. Подія відбудеться 28 листопада з 13:00 до 16:00 на платформі Zoom. Доєднатися до конференції запрошують:
- шкільних психологів;
- педагогів;
- соціальних працівників;
- представників адміністрацій закладів освіти;
- активістів і представників громадських організацій, що працюють з дітьми.
27 листопада відбудеться онлайн-тренінг для менеджерів центрів трансферу технологій (ЦТТ), організований Міністерством освіти і науки України за підтримки Представництва Польської академії наук у Києві. Мета тренінгу — сприяти розвитку екосистеми трансферу технологій в Україні через створення мережі компетентних інструкторів. Учасники здобудуть знання для управління ЦТТ, впровадження інновацій та поширення досвіду серед колег. Досвідом поділяться польські фахівці з різних закладів освіти. Мова заходу — англійська із синхронним перекладом українською. Для участі потрібно заповнити реєстраційну форму до 26 листопада 2024 року. Після тренінгу всі учасники отримають онлайн-сертифікати про успішне проходження курсу.
Реєстраційна формаПрограма «Єднання заради дії» оголошує конкурс стипендій для ВПО на короткострокові навчальні програми/курси для набуття знань і навичок, які допоможуть їм адаптуватися до ринку праці. Стипендія покриває вартість навчання, яку IREX оплатить безпосередньо навчальному закладу. Учасники конкурсу можуть самостійно обрати курси для перекваліфікації чи підвищення кваліфікації у будь-якій сфері діяльності. IREX рекомендує розглянути пріоритетні галузі:
- агропромисловість
- енергетика
- роздрібна торгівля
- транспорт і логістика, проте вибір не обмежується лише ними.
Переможці конкурсу проходитимуть навчання за обраними курсами починаючи з 15 лютого 2025 року та завершать навчання не пізніше, ніж 31 серпня 2025 року. Тривалість курсу може бути до 6 місяців у зазначених часових межах, тому враховуйте це при виборі.
Дедлайн подачі заявок – 8 грудня 2024 року до 23:59 (за київським часом).
Заявка на участьБільше про програмуБезкоштовний посібник з рекомендаціями щодо роботи з дітьми, які пережили травматичний досвід від Світлани Ройз. Практичні поради стосуються як освітнього процесу, так і спілкування та налагодження взаємин із дітьми.
У матеріалі є інформація про те, як можна підтримати дитину:
- як діяти, якщо дитина розплакалася під час уроку;
- як ефективно організувати навчання, щоб учням було комфортно і вони не втрачали фокус уваги та ліпше запамʼятовували матеріал;
- як виявити причини агресії, протидіяти булінгу та поліпшити взаємодію між дітьми не через обмеження і покарання, а через турботу та увагу.
VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту. Його створили ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець. Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ. Бот аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.
ПриєднатисяПредставників адміністрацій закладів освіти запрошують взяти участь у безплатному вебінарі «Циклограма діяльності директора школи на друге півріччя 2024–2025 навчального року». Онлайн-захід відбудеться 17 грудня о 14:00. Протягом вебінару освітяни разом із заступницею начальника управління та начальницею відділу оцінювання закладів освіти управління інституційного аудиту ДСЯО Оленою Святенко поговорять про:
- завдання, які обов’язково слід виконати в другому півріччі 2024–2025 навчального року;
- накази, які необхідно видати в школі;
- важливі питання, які потрібно проконтролювати у 2 семестрі.
Зареєструватися для участі всі охочі можуть за посиланням.
У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків. Простір надає безкоштовну допомогу дітям віком 4–16 років та їхнім батькам. У програмі:
- індивідуальні й групові консультації психологів;
- арттерапія, творчі майстер-класи;
- зоотерапія;
- розвивальні заняття;
- уроки акторської майстерності.
Для внутрішньопереміщених осіб з Донеччини запрацював проєкт для психологічної підтримки у трьох містах західної України. Це -— Рівне, Тернопіль та Івано-Франківськ. Ініціативу запустив благодійний фонд «ЯМаріуполь». Організатори вказують, що у межах проєкту люди зможуть покращити свій психологічний та емоційний стан і краще адаптуватися у нових регіонах. У центрах переселенці зможуть відвідувати групові сесії, заняття з арттерапії та музикотерапії, а також приєднуватися до виїздів на природу. Разом із тим фахівці проводитимуть культурні й освітні заходи для ВПО, а також майстер-класи з технік саморегуляції та розвитку емоційної стійкості.