До Національного конкурсу «Пишемо есе» запрошуються учні 8–11 класів: переможці отримають грошову винагороду. Конкурс націлений на розвиток творчих навичок, критичного мислення та вміння формулювати і висловлювати думки з актуальних, суспільно важливих тем. Це можливість проявити себе, поділитися власними поглядами, здобути цінний досвід та звісно отримати призи.
- І місце – 5000 грн,
- ІІ місце – 3000 грн,
- ІІІ місце – 2000 грн.
Переможці та лауреати будуть визначені в окремих вікових групах для 8–9 класів та для 10–11 класів за номінаціями:
- Креативне есе,
- Аргументативне есе.
Для участі у конкурсі необхідно до 08 грудня 2024 року заповнити анкету і додати есе.
Заповнити анкетуДеталі конкурсу та вимоги до есеLearning Planet Youth Design Challenge. Молодих людей віком від 15 до 26 років, які мають ідеї щодо інноваційних освітніх програм і хочуть допомогти створити університет майбутнього, запрошують долучитися до глобального руху, який підтримує UNICEF.
12 фіналістів отримають наставництво від професіоналів з різних індустрій і протягом 2025 року зможуть представити свій проєкт на глобальних освітніх самітах, представити свої ідеї для створення навчальних програм у трьох напрямках:
- Залученість: інклюзивність, участь спільноти, соціальна справедливість, миротворчість.
- Процвітання: добробут, ріст і соціально-емоційний розвиток.
- Стійкість: здоров’я планети, регенеративна економіка.
Для участі треба гарний рівень англійської і заповнити заявки до 1 грудня. В січні будуть оголошені переможців, а потім менторство. Навчання – онлайн, з можливістю долучитися з будь-якої точки світу.
ДолучитисяНабір волонтерів на телеграм-канал «10:11 Включайся», що регулярно інформує про освітні можливості для старшокласників. Для підлітків, що навчаються у 10-11 класі і хочуть допомагати одноліткам з усієї України знаходити можливості. Це можливість потрапити за лаштунки телеграм-каналу з 7.3 тисячами підписників і стати частинкою команди. Пройти легенький інструктаж, дізнатись про усі процеси, які тут зараз є. Завжди бути в курсі усіх найсвіжіших можливостей для старшокласників і не тільки. Отримати красиве доповнення до резюме і, звісно, рекомендацію за активність.
Проєкту постійно потрібні нові люди та погляди, тому цей набір відкритий безстроково.
Спробувати себеНМТ-2025: тренувальні тести на допомогу учасникам. Опанування обсягу потрібних знань із певного предмета НМТ під час підготовлення до тестування — лише частина успіху. Добре впоратися і, головне, не розгубитися на іспиті допоможе практикування в проходженні тестів минулих років.
Потренуватися виконувати завдання різних форм, навчитися правильно позначати відповіді на них — у цьому помічною стане освітня платформа «Всеукраїнська школа онлайн», де для розширення можливостей підготовки потенційних учасників до НМТ 2025 року доступні тренувальні варіанти предметних тестів.
Перейти до тестівНа «Дія.Освіта» вийшов серіал про цифрові державні сервіси для підлітків, який допоможе підліткам навчитися користуватися доступним для їхнього віку функціоналом застосунку «Дія».
У серіалі — чотири короткі серії про:
- можливості та переваги «Дії»: від зберігання документів в одному застосунку до їхнього поширення;
- покроковий план, як отримати першу ID-картку та код платника податків: де, з якими документами та в які строки;
- інструкцію, як зареєструватися в «Дії» за декілька кліків;
- огляд е-сервісів «Дії» для підлітків. Наприклад, цифрові документи, участь в опитуваннях, користування «Дія.Підписом», реєстрація на навчання в автошколі.
ВВС News Україна оголошує конкурс читацьких рецензій у рамках літературної премії Книга року ВВС-2024.
У змаганні «Читач року» можуть брати участь позитивні чи негативні рецензії на будь-яку книжку з довгих списків Книги року ВВС-2024, Дитячої Книги року ВВС-2024 та Книги року ВВС-Есеїстика-2024. Рецензія має бути написана українською мовою і мати обсяг від 500 до 1 000 слів. Текст має бути оригінальною роботою автора і не порушувати копірайту чи інших прав третьої сторони. Переможець отримає у подарунок електронну книжку Kindle.
Рецензію слід надіслати електронною поштою на адресу Book.Award.Ukrainian@bbc.co.uk до 23:59 2 грудня 2024 року. У полі “Тема” просимо зазначити “Читацька рецензія”.
Освітня онлайн-гра Spoofy, яка допоможе опанувати навички кібербезпеки, для дітей від 7 до 12 років має тепер і українську версію. Вона допоможе дітям і підліткам перевірити свої знання з кібергігієни та докладніше дізнатися про загрози, які можуть трапитися в мережі.
Загалом дітям пропонують пройти 4 різні рівні:
- Школа. На цьому рівні основну увагу приділяють правилам поведінки в інтернеті. Герой грии повинен допомагати дітям та дорослим, яких він зустрічає в школі та її околицях;
- Парк. Тут кібергерой повинен допомагати переважно дорослим, а в центрі уваги знаходиться питання кібербезпеки;
- У бабусі. Головна тема рівня – це інтернет-шахрайство та злочинність у мережі, а основне завдання – знайти вкрадену гуску та її яйце, а також передати злочинця поліції;
- День народження. На цьому рівні порушуються вивчені раніше теми: паролі та захист пристроїв, розміщення фотографій в інтернеті та покупки в мережі.