Понад 500 «блекаутних» рюкзаків з усім необхідним для навчання під час відключень світла: павербанками, світловідбивними елементами, акумуляторними лампами тощо — на суму понад 1,4 мільйона гривень передадуть учням шкіл у прикордонних селах.
Перші 266 наплічників отримали школярі сіл Смичин та Хоробичі Городнянської громади, які розташовані за кількадесят кілометрів від Білорусі та кордону з країною-агресоркою.
Міжнародний благодійний фонд savED в рамках благодійної кампанії «До школи знов» зробив це разом з небайдужими українцями, міжнародною спільнотою та бізнесом. Генеральними партнерами ініціативи стали компанії Lenovo та Choose Love.
«Найкращі в рюкзаку лампа і павербанк! Треба заряджати телефон і світити чимось, якщо світла немає. Вже вчора його не було у нас в селі», — розповів 6-класник Ігор у Смичині.
Прикордонні громади Чернігівщини щоденно переживають повітряні тривоги та обстріли. Але попри це, тут продовжують навчатися тисячі школярів — подекуди, без електроенергії, води та обладнаних укриттів.
«Ця ініціатива — частина комплексної роботи з громадами, яку ми проводимо в постраждалих регіонах . Ми вже підтримували Городнянщину: торік створили тут за підтримки партнерів новий мультифункціональний центр для дітей та освітян. Коли виникла цьогорічна ініціатива «До школи знов», громада підказала, які школи опорні і мають потребу підготуватися до зими», — розповіла співзасновниця savED Анна Пуцова.
У планах фонду savED до зими — передати ще понад 200 «блекаутних» рюкзаків до інших шкіл громад Чернігівщини та понад 400 — до закладів Миколаївщини.
SavED — благодійний фонд, що займається відновленням доступу до освіти у громадах, що постраждали від війни. Фонд облаштовує укриття, освітні центри «Вулики», відновлює постраждалі приміщення шкіл, облаштовує тимчасові освітні простори, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад через програму UActive. Фонд працює у Чернігівській, Київській, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській областях.