Книжковий фестиваль «Фундамент: історії про культуру» відбудеться в Українському Домі. Відкриття 14 листопада о 18:00, повідомляють організатори.
Дитячі заходи розпочнуться з п’ятниці.
11:00 — Сцена-1. Дитяча програма від «БараБуки».
Майстерка за мотивами воркбука «Козаки правлять країною», видавництво «Дискурсус». Проводить Аліна Гаєва, модерує Ольга Купріян. Вік: 8+
Вибійка — стародавня техніка декорування тканини, відома в Україні з XI століття. Художниця Аліна Гаєва (бренд GAEVA) покаже, як працює технологія ручного друку на текстилі та розкаже, чому саме цю техніку обрала для створення своїх колекцій одягу. Запрошують дітей від 8 років, щоб створити листівку та сет для тарілки з тканини, використовуючи авторські штампи з колекцій «Козацька старшина», «Герби» та «Первісне мистецтво».
12:00 — Сцена-1. Дитяча програма від «БараБуки».
Мандрівка зі слонами на інтерактивному читанні «Слоносторії мистецтв». Проводить Марія Артеменко. Вік: 6–10
Світ мистецтва приховує багато неймовірного. Абстракція, орнамент, стилізація — про ці та інші цікавинки розповідає не абихто, а бабуся Ліщина. Її довгий хобот подорожував континентами, пізнаючи дивовижі й творчі секрети. Учасники пізнаватимуть їх разом і заразом тренуватимуться малювати на тематичному майстер-класі із дитячою письменницею Марією Артеменко.
13:00 — Сцена-1. Дитяча програма від «БараБуки».
Майстер-клас для дітей «Мистецтво відбитків»: виготовляємо листівку методом ліногравюри. Проводить письменниця, художниця Анна Третяк. Вік: 7–13
14:00 — Сцена-1. Дитяча програма від «БараБуки».
Як книжки стають мультфільмами? На прикладі пригодницької повісті «210 добрих справ» та казки «Хуха-Муховинка». Учасники: Володимир Нікітенко, Андрій Щербак. Модераторка — Таня Стус.
Пригодницька повість «210 добрих справ» письменника, сценариста, керівника анімаційної студії Володимира Нікітенка стала популярним мультсеріалом з багатотисячними переглядами. А знаменита «Хуха-Моховинка» Василя Короліва-Старого з ілюстраціями художника, режисера, художника-постановника Андрія Щербака от-от вийде на екрани. На зустрічі з Володимиром та Андрієм діти дізнаються ексклюзивні деталі про те, як із книжок виростають мультфільми.
Повна програма фестивалюУ молодіжній частині програми книжкового фестивалю будуть:
- Презентація фотокниги «Prism of Obolon» Даші Пишної, учасниці молодіжної програми «Мистецтво змін: молодь і демократія» від Українського Дому;
- Лекція «Світогляд та масштаб мрії. Чому потрібно мріяти?» Лекторка — Лідія Білас;
- Розмова «Навіщо писати та як читати нонфікшн?» Учасниці: Аріна Кравченко, Ольга Дубчак, Марія Придьма, Стаська Падалка;
- Розмова про український кінематограф за мотивами книжки «Твоя книга про кіно» Ольги Бірзул. Модератор — Олександр Михед.
Фокусна тема фестивалю — модернізація як процес оновлення культури й суспільства, з акцентом на епоху модернізму. Це — один з ключів до розуміння сучасної української ідентичності, стиль та епоха, які запропонували нові ідеї й естетики. На вибір теми кураторок надихнуло перевидання класичної праці літературознавиці Соломії Павличко «Дискурс модернізму в українській літературі».
Захід матиме 4 складові:
- тематичні виставки,
- курована книжкова виставка-продаж,
- публічні події,
- новаторські спецпроєкти.
Вартість квитків: повний — 100 грн, пільговий — 50 грн. Абонемент — 200 грн.