Міністерство освіти впровадило опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу. Відтепер сама дитина чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу.

Як дитині, яку ображають, повідомити про булінг?

  • Зайдіть на сайт АІКОМ та натисніть кнопку «Повідомити про булінг».
  • Зареєструйтеся або увійдіть в уже наявний акаунт.
  • Заповніть коротку анкету. 
  • Натисніть кнопку «Продовжити» та підтвердіть заяву.

Як батькам дитини, яку цькують, повідомити про це?

Батькам потрібно виконати ті самі дії, що й дитині. Єдине, дорослі не можуть залишити заяву анонімно, така опція передбачена лише для дітей. 

Як свідку булінгу повідомити про це?

Дитина, яка стала свідком цькування, має так само заявити про це. Алгоритм дій той самий, що і для дитини, яку ображають.

Як забезпечується анонімність повідомлень про булінг?

Якщо дитяча заява про булінг є анонімною, її може побачити лише директор школи. Якщо заява не є анонімною, її може бачити лише директор школи і представник поліції.

Хто і як реагуватиме на заяву?

Директор школи має впродовж доби зреагувати на неї, скликавши комісію, обговорити випадок булінгу і вирішити, як діяти далі.

Якщо ситуація потребує залучення представників поліції, тоді краще зазначити інформацію, яка може допомогти школі та поліції зв’язатися із заявником та допомогти ефективно розвʼязати ситуацію.

Згідно з дослідженнями МОН, понад 53% учнів коли-небудь стикалися з булінгом у школі, але лише половина з них повідомили про це батькам чи вчителям. Найчастіше діти бояться розповісти про проблеми дорослим через страх осуду чи погіршення ситуації.

Що робити, якщо я помітив/-ла булінг, але не є його жертвою?

У такому разі можна самостійно повідомити про те, що хтось зазнає булінгу в школі, та ознайомитися з матеріалами щодо реагування на булінг. Зробити це можна так само анонімно або зазначити своє ім’я.

Що робити, якщо є страх повідомляти про булінг через можливу помсту з боку однокласників?

Подати заяву можна повністю анонімно, але якщо ви все ще сумніваєтеся, то скористайтеся чат-ботом. У ньому можна знайти інформацію щодо того, як реагувати на булінг, підтримати себе та інших тощо.

Поділитися цією статтею