На Khan Academy доступні вже три курси у форматі відеоуроків, тестів та конспектів. Загалом — 70 годин перекладених, адаптованих та начитаних лекцій для курсів: «Арифметика», «Основи алгебри» та «Передмова до математичного аналізу». Це зробила команда благодійного фонду KSE Foundation разом зі студентами та викладачами Київської школи економіки (перекладачі, актори дубляжу, аудитори, монтажери, спеціалісти з пре- та постпродакшну, методисти та волонтери).
Нині платформою користується третина студентів США, вона перекладена понад 40 мовами, має 165 млн зареєстрованих користувачів зі 190 країн. Збір коштів на переклад математичних уроків українською розпочали цьогоріч у травні. Тепер у планах — локалізувати українською мовою понад 5000 STEM-уроків, а також інтерактивні конспекти і тести до них.
«Наша робота — це трохи більше, ніж просто переклад. Ми називаємо це локалізацією, тому що адаптуємо стиль пояснень і термінологію до українських реалій, а також перезаписуємо відео. У той же час ми намагаємося зберегти суть платформи — природність пояснень, заклик до цікавості та обережне заохочення студентів спробувати», — розповідає Тарас Павлов, координатор процесу локалізації Khan Academy в Україні.
Khan Academy — американська неприбуткова організація, створена у 2008 році з метою надавати безоплатну освіту світового рівня кожному. Її творець — випускник Массачусетського технологічного університету та Гарварду Салман Хан. Студенти мають змогу навчатись у зручному їм темпі, спершу заповнюючи прогалини в знаннях, що прискорює та робить більш ефективним процес пізнання. Зараз на платформі є доступ до понад 4 тис. лекцій з математики, історії, фінансів, фізики, хімії, біології, астрономії, історії мистецтва тощо. Їхній переклад з англійської іншими мовами здійснюється за благодійні внески. Переклад українською можна підтримати за посиланням.