Розлогі відповіді опублікувані на сайті Міністерства освіти і науки.
Є загальні питання: про переваги оновленої програми, про відмінності від попередньої версії; а також прикладні: як розподілити години між галузями та інтегрованим курсами, чи потрібно освітню програму школи затверджувати в управлінні освіти, як використовувати додаткові години.
Найбільше запитань (з 15 до 20) стосуються викладання історії (української, всесвітньої та громадянської освіти), чи закладене до Типової освітньої програми проголошене реформування в історичній освіті.
Цікавляться освітяни і розподілом годин між курсами «Музичне мистецтво» та «Образотворче мистецтво», навчальними годинами на «Підприємництво і фінансову грамотність», як поділити 5 годин порівну між алгеброю та геометрією, чи обов’язковим є курс «Культура добросусідства».
Ключове роз’яснення від Міністерства освіти і науки — які класи навчатимуться за оновленою Типовою освітньою програмою?
- «Освітню програму на основі викладених у наказі №1120 вимог складають для класів, які у 2024/2025 навчальному році навчатимуться за ДСБСО, затвердженим 2020 року. Це 5–7-мі класи закладів загальної середньої освіти та 8-мі класи, які є учасниками Всеукраїнського експерименту – «Пілоту НУШ».