Проєкт складається з 10 частин (9 серій і фінального тесту). Серіал створили за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та технічної підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у межах проєкту BBC Media Action, що входить до Проєкту Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, що фінансується урядом Японії.

У кожній маленькій серії (від 4 до 6 хвилин) автори розглядають реальні кейси і дають інструкції, як діяти, якщо ви виявили підозрілий предмет, чим можуть загрожувати уламки ракет і дронів, чим відрізняються боєприпаси попередніх воєн і сучасної. Прості правила мають навчити дітей і дорослих правильно реагувати у разі надзвичайної ситуації. 

Серіал «Протимінна безпека», зокрема, для українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Він доступний українською, англійською та жестовою мовами.

Головний експерт освітнього проєкту Іван Шепелєв виділяє 4 головні правила протимінної безпеки:

  • не чіпати і не дозволяти іншим чіпати незрозумілі або підозрілі предмети;
  • переміститися в безпечну зону;
  • звідти зателефонувати 101, щоб викликати фахівців ДСНС;
  • не фотографувати потенційно небезпечну знахідку і не поширювати будь-яку інформацію про це в соціальних мережах. 

Згідно з даними міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, чверть території держави — замінована. Таким чином, Україна очолила список найзамінованіших територій світу.

Поділитися цією статтею