«Щось терміново треба робити, щоб діти читали». Подібні слова нині каже чимало батьків, дізнавшись дані дослідження PISA 2022. Навички читання у 15-річних підлітків погіршилися, порівняно з показниками 4 роки тому. Але привчати до читання краще не терміново, а повільно, делікатно та з задоволенням. Зібрали матеріали, у яких знайдете практичні поради, як закохати дітей у книжки.

Сила «книжки на ніч», або Чому англійські діти читають краще, ніж українські 

Чи читаєте ви з дитиною книжку перед сном? Наскільки непорушною є ця традиція? Та як вважаєте, чи справді англійські діти читають краще, ніж українські? Катя Сіль, авторка дитячих історій і мама двох дітей, ділиться своїми спостереженнями за англійськими батьками. І дає покрокову інструкцію для українських батьків.


Читацька звичка: як розвинути її у дітей та батьків

Читання — наша справжня суперсила. Адже книги сприяють розвитку пам’яті, уваги, уяви та концентрації. А розвинена навичка читання є невід’ємною для успішного навчання з усіх предметів. Раннє читання сприяє когнітивному, емоційному та соціальному зростанню дитини.  12 конкретних порад від експертки, як залучити малечу до спільного читання.


Усвідомлене читання: чому важливіше читати не швидко, а з розумінням?

Що таке усвідомлене читання? Чому важливо читати не швидко, а вдумливо? Та як розвинути мотивацію до читання, коли щодня повітряні тривоги? Дізнаємося нове про етапи читацької компетентності та як допомогти подолати їх нашим дітям. 


Усвідомлене читання: 12 рівнів запитань, що допоможуть розвинути читання з розумінням

 Як розвивати в дітей читання з розумінням? Ми зібрали приклади завдань та запитань із міжнародного дослідження PIRLS, яке перевіряє читацьку компетентність у 10-річних дітей різних країн світу. Є аж 12 ступенів заглиблення у текст. Легко виявити, який з них дитині вже до снаги та куди рухатися надалі. 


«Будь ласка, почитай»: Як виховати радісне читання?

Дитина щодня читає? І може переказати, тобто розуміє глибоко? Добре, але й цього замало, аби заспокоїтися. Важливо, робить вона це тому, що «задали у школі», з батьківського примусу чи для власного задоволення?  5 дієвих лайфхаків для батьків, як прищепити дітям радісне читання. Спойлер: без вашої участі, любі батьки, радісне читання саме не з’явиться:)

Поділитися цією статтею