Освітній омбудсмен Сергій Горбачов докладно пояснив, хто має право на безоплатне харчування у закладах освіти.
Про це він написав у своєму блозі.
Зокрема, право на безоплатне харчування мають:
- діти-сироти;
- діти, позбавлені батьківського піклування;
- діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);
- діти з малозабезпечених сімей ;
- діти з сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
- діти – внутрішньо переміщені особи;
- діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
- учні закладів освіти, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Також пільги на харчування може встановити і місцева влада. Наприклад, за рішенням місцевих рад, в окремих територіальних громадах пільги на безоплатне харчування можуть отримувати також діти захисників та захисниць України, які захищають Україну під час повномасштабної війни, але не мають статусу учасника бойових дій або які не зареєстровані за територією проживання, на якій зареєстрована дитина. Також часто місцеві органи влади встановлюють безоплатне харчування для учнів 1-4 класів. Дізнатися про пільги можна, звернувшись до органів управління освітою територіальної громади.
Також законодавством визначаються обставини, за яких для батьків може зменшуватися розмір плати за харчування. Наприклад, розмір плати за харчування в закладах дошкільної освіти зменшується на 50% для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей.
Які документи необхідно подати, аби скористатися пільгою, а також – хто саме відповідальний за забезпечення безкоштовного харчування, можна дізнатися на офіційному сайті освітнього омбудсмена.