3 континенти, 12 країн, 5 американських штатів, 2 острови — це лише за останні 18 місяців. Як 19-річній дівчині з Дніпра вдалося побачити півсвіту? Ксенія Маслакова, студентка Minerva University в Каліфорнії, розповідає, як у 2019 році вона отримала стипендію на навчання з допомогою Ukraine Global Scholars.
Я закінчую другий рік навчання у приватному Каліфорнійському університеті. Тут я отримую два вищі ступені з бізнесу та комп’ютерних наук.
Унікальна особливість мого університету в тому, що кожного семестру всі студенти подорожують до нової країни. Я вже жила у Штатах, Південній Кореї, Німеччині, а моя наступна зупинка — Аргентина.
Я занурююся в околиці та спільноти в кожній локації, використовуючи місто як кампус. Я досліджувала Гранд-Каньйон у США, піднімалась на вулкан у Південній Кореї та працювала з NFT-фондом у Німеччині.
Усе це — маленькі частинки моєї буденної реальності, хоча раніше я й мріяти про таке не могла, бо моя сім’я не виїжджала навіть до Європи й ніколи не змогла б оплатити навчання вартістю $150,000.
Але що мої батьки зробили надзвичайно правильно, так це підтримали моє бажання отримати диплом найвищої якості та допомогли в пошуку можливостей. Так ми дізналися про Ukraine Global Scholars у 2018 році. Ukraine Global Scholars — благодійна організація, яка щороку відбирає талановитих учнів з незаможних родин і безплатно допомагає зі вступом у найкращі університети та школи-пансіони світу. Результати цієї програми вражають — вже 155 учасників отримали понад 43 мільйони доларів у вигляді стипендій на навчання в США, Канаді, Швейцарії, Катарі, Південній Кореї, Китаї, Німеччині, Швеції, Великій Британії.
Цей рік — не виняток, а, навпаки, ще більша можливість. Найкращі навчальні заклади світу приймають більше студентів із країн, охоплених війною. Після завершення бойових дій Україні знадобиться нове покоління добре освічених лідерів, щоб відбудувати свою батьківщину з попелу у квітучу демократичну державу. Це найбільший внесок, який іноземні університети можуть і хочуть зробити у відбудову зруйнованих війною держав.
Наразі триває вже восьмий набір школярів на програму Ukraine Global Scholars. Заявки приймають до 30 квітня 2022 року.
Щоб подати заявку до UGS, необов’язково бути людиною з надздібностями, лауреатом міжнародних премій або вільно володіти всіма мовами. На момент подання заявки в UGS я непогано володіла англійською мовою і мала кілька досягнень у конкурсах та олімпіадах. Те, що в мене насправді було, це щира зацікавленість у фінансах та комп’ютерних науках і готовність важко працювати заради здійснення своєї мрії.
Відбір до UGS максимально наближений до подання заявки в топові навчальні заклади і включає триетапний відбір:
- Заповнення анкети на участь з кількома короткими запитаннями, одним великим твором, списком досягнень та полем для прикріплення копій табелів за останні три роки навчання.
- Онлайн-тестування з англійської мови та математики, яке є аналогічним до реальних екзаменів, які чекають на фіналістів.
- Інтерв’ю із засновниками та менторами програми.
UGS, підтримуючи українських дітей кожного дня, продовжив термін подання заяв до 30 квітня. Якщо ви готові вмотивовано працювати, щоб вже восени 2023 року проводити експерименти в лабораторіях американських шкіл або стати капітаном команди з політичних дебатів в одному з найкращих університетів світу, заповнюйте анкету на сайті програми.