Програма медіаграмотності «Розумію» запрошує активних учасників та учасниць локальних спільнот, що хочуть розвивати особисті навички медіаграмотності та навчати молодь своєї громади критичного мислення та створення якісного контенту в медіа-просторі.
Учасники програми «Розумію» пройдуть навчання з розвитку навичок медіаграмотності та фасилітації, зберуть групу орієнтовно з 20 молодих (14–20 років) людей та проведуть для них 4 воркшопи, присвячені навичкам користування соціальними мережами, створення візуальних історій, протидії маніпуляціям та інфлюенсерства.
Програма «Розумію» складатиметься з таких блоків:
- Зустріч-знайомство та постановка цілей на програму.
- Вступний блок: тренінг з основ медіаграмотності, тренінг з основ фасилітації.
- Блок «Соціальні медіа та мій цифровий слід»: тренінг, проведення воркшопу для молоді, консультація.
- Блок «Основи візуального сторітелінгу»: тренінг, проведення воркшопу для молоді, інетрвізія (зустріч з аналізу досвіду).
- Блок «Маніпуляції: як не потрапляти і не продукувати»: тренінг, проведення воркшопу для молоді, консультація.
- Блок «Бути інфлюенсером: як надихати»: тренінг, проведення воркшопу для молоді, інтервізія (зустріч з аналізу досвіду та персонального розвитку).
- Зустріч-святкування та підбиття підсумків.
Усі тренінги та зустрічі відбуватимуться онлайн щочетверга 17:00–19:30 протягом вересня-листопада.
На проведення кожного воркшопу для молоді в учасників програми буде 2 тижні і постійна підтримка та консультування через внутрішній канал комунікацій — спільний чат.
Участь у програмі відкрита для представників спільнот зі Сходу України, а саме Чернігівської, Полтавської, Сумської, Харківської, Луганської та Донецької областей.
Під час відбору учасників перевагу матимуть:
- вчителі старших класів шкіл, які бажають допомогти своїм підопічним розвинути навички медіаграмотності та створення контенту,
- професійні тренери, які бажають розвивати напрямок медіаграмотності у своїй діяльності,
- бібліотекарі, які зацікавлені в урізноманітненні активностей, які пропонує їхній заклад, і розуміють важливість критичності мислення у молоді у своїй громаді.
Для участі в проєкті слід подати заявки на участь до 31 серпня включно за посиланням.
Результати відбору журі повідомить усім аплікантам 3 вересня.
Із запитаннями звертайтеся до координатора програми: Роман Дима roman.dyma@proto-produkciia.com