Карантин із користю: ще більше нових безкоштовних можливостей для всіх

Зображення: Ouch.pics

Ви, певно, чули цю історію — Вільям Шекспір написав свою п’єсу «Король Лір» під час карантину через епідемію чуми. Ми віримо в те, що час — наш найцінніший ресурс, тож не варто гаяти його на нарікання, натомість — інвестуйте його в читання, нові знання і творчі захоплення. Ловіть другу порцію антипанічних безкоштовних онлайн-можливостей.

Дистанційне навчання — mission possible для вчителів та учнів

Не минуло і 10 днів вимушеного хоумскулінгу, як батьки в усьому світі зрозуміли, наскільки важливими є вчителі і якою непростою є їхня робота. Ми в «Освіторії» не втомлюємося повторювати — #вчителіважливі, і з цією думкою запускаємо безкоштовний онлайн-марафон здорового глузду: тут буде багато про критичне мислення, креативний контент для онлайн-навчання та корисні цифрові інструменти. Отже, буде цікаво і вчителям, і батькам, і учням. Записи будуть доступні онлайн на YouTube-каналі «Освіторії». Для вчителів буде також можливість отримати сертифікат. Деталі — тут.

Справді, дистанційне навчання виявилося викликом не лише для України, а й для Естонії, країни-лідера в Європі за рейтингом PISA. Естонські освітні платформи виклали свої онлайн-інструменти у вільний доступ. Робота з конкретним сервісом починається після короткої реєстрації без оплати і платіжної інформації. Тут ви знайдете математичну гру 99math, що значно підвищує швидкість рахування і дає змогу учням почуватися разом, хай навіть віртуально. 

Вчителі іноземних мов можуть скористатися зручною платформою Speakly: великий вибір мов, контент для школярів та студентів від початкового рівня володіння і, як зазначають автори, унікальна методика розвитку комунікативних навичок.

Досі шукаєте зручний інструмент для віртуального класу? Спробуйте Clanbeat — онлайн-кабінет для вчителя чи коуча, де можна легко міксувати різні види контенту — від відео до текстових завдань, встановлювати з учнями цілі, ділитися здобутками та почуватися однією командою.

Школа на карантині, але ж ніхто не скасовував активності на свіжому повітрі. Сервіс Loquiz пропонує десятки захопливих ігор на вулиці та вдома: варто лише завантажити гру з каталогу і поринути у квест чи справжнє детективне розслідування.

Зберігайте спокій і читайте книжки

Український інститут книги подбав про те, щоб ваші діти не лише більше читали, а й вчилися цікаво писати про прочитане. Отже, спершу діти дивляться короткі веселі відео із циклу #ЖивіПисьменники, а потім виконують цікаві творчі завдання, додані до кожного епізоду. Підлітки 14–17 років можуть влаштувати справжній інста-літературний батл, адже конкурс інста-відгуків Крец приймає заявки. А учні з Луганської, Донецької та Харківської областей ще встигнуть до 1 квітня подати свої текстові чи відеорецензії на конкурс Читай-Пиши

Для фанатів творчості письменника-фантаста Ніла Геймана також є приємна новина: автор виклав на своєму сайті тонни цікавого і корисного контенту — електронні та аудіокниги, його інтерв’ю та інші цікавинки, а на його сайті для дітей можна переглянути відео, де сам автор читає розділи своїх книг, а деякі уривки творів анімовані. 

Не піддавайтеся лінощам, а влаштуйте собі професійний upgrade

Психологи застерігають, що під час карантину ви можете вдатися до режиму «лінивця» — пригадуєте такого кумедного і повільного героя мультику? Ок, даємо вам кілька днів насолодитися пригальмованим станом, а далі — до роботи. Чому б не спробувати крутий онлайн-ресурс симуляцій професій. Не чули про таке? На сайті знайдете перелік з кількох десятків найбільш затребуваних нині професій і зможете взяти участь у симуляції: вам пояснять базові вимоги до певної роботи, дадуть типове завдання, перевірять, чи впоралися ви, і зрештою ви зрозумієте, чи цікава ця професія саме вам, чи маєте ви до неї хист і охоту. Особливо цікавим ресурс може бути для випускників шкіл чи студентів, адже дає змогу спробувати себе в різних галузях професійної діяльності і побачити, які навички потрібні саме для цієї роботи.

Якщо ж ви нещодавно закінчили виш і тепер карантин зірвав важливі job interviews, саме час скласти власний IDP — individual development plan. Ось цей корисний ресурс допоможе пріоритезувати ваші навички, цінності та інтереси, запропонує 20 можливих варіантів розвитку наукової чи професійної кар’єри, навчить ставити стратегічні цілі на рік і слідкувати за їх досягненням.

Жодного дня без творчості

Історики культури вважають, що людство винайшло мистецтво і творчість, щоб заповнити ними свій вільний час. Подякуємо нашим далеким предкам за це, адже карантин удома без творчих занять — це просто таки тюремне заслання. Креативні мама й донька вже другий рік поспіль влаштовують онлайн handmade challenge 100daysproject. Сподіваємося, карантин не триватиме аж так довго, але ви точно закохаєтеся в ці прості милі саморобки, які можна створювати щодня зі своєю малечею: тут і великодні кролики зі шкарпеток, і весняні паперові птахи, і стильні ляльки-балерини з картону від яєчних упаковок.

Для дітей, які люблять малювати, теж є суперідея — навчитися малювати мультяшних героїв. А допоможе в цьому один з найкрутіших американських картуністів Joe Wos — він професійно малює комікси та мультики з 14 років, а на своєму каналі навчить цього кожного. Його герої кумедні та з характером, а навчальні відео дуже покрокові, тож все точно вдасться.

Романтичний вечір у театрі або віртуальна екскурсія музеєм 

Ви вже, певно, знаєте, що провідні світові театри та філармонії безкоштовно транслюють свої вистави і концерти онлайн. Коли оркестр і диригент виходять на уклін перед порожнім залом, глядачі надсилають тисячі емодзі з оплесками під відео з трансляції. До переліку цих театрів долучилась і Львівська національна опера. Цього вікенду 21–22 березня о 12:00 можна насолодитися оперою Миколи Лисенка «Наталка Полтавка», а ввечері о 19:00 подивитися яскраву феєрію Євгена Станковича «Коли цвіте папороть». Трансляції відбуваються на YouTube-каналі театру. 

Найбільші музеї світу мають розкішні віртуальні тури і онлайн-колекції, на які в нас завжди бракувало часу. Тож збережіть собі цей корисний список і гуляйте досхочу:

Галерея Брера, Мілан https://pinacotecabrera.org/en/

Галерея Уфіцці, Флоренція https://www.uffizi.it/mostre-virtuali

Музей Прадо, Мадрид https://www.museodelprado.es/en/the-collection

Британський музей, Лондон https://www.britishmuseum.org/collection

Поглянути на історію України через найважливіші підписи можна під час онлайн-подорожі інтерактивною виставкою «Сила підпису»: тут зібрали унікальні документи, які визначали долю нашої держави впродовж віків — від універсалу Івана Виговського до Акта проголошення незалежності України.

Якщо ви планували, але так і не встигли відвідати виставку Ukraine WOW, тепер це теж можна зробити віртуально!

Поділитися цією статтею